همکاری با بازاریاب به‌صورت غیرحضوری

احداث ۱۰۰ کیلومتر مسیر دوچرخه‌سواری در طرح جامع ترافیک قزوین

معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری قزوین گفت: طرح جامع ترافیک برای قزوین ۱۰۰ کیلومتر مسیر دوچرخه‌سواری مصوب کرده که تاکنون ۴۲ کیلومتر از آن تثبیت شده است.

به گزارش موتورسیکلت نیوز به نقل از ایرنا، اسماعیل عرشیان روز پنجشنبه اظهار کرد: سازمان حمل و نقل ترافیک شهرداری قزوین امسال موفق به اجرای جداکننده‌های بتنی و ایجاد ۸۵۰ متر مسیر دوچرخه سواری در سطح این شهر شد.

وی خاطرنشان کرد: این سازمان همچنین برای توسعه مسیرهای دوچرخه‌سواری سطح شهر قزوین در سال جاری ۲۵ میلیارد ریال برای تحقق انجام این کار اعتبار تخصیص داده است.

عرشیان با اشاره به اینکه متاسفانه مسیرهای تعیین شده برای دوچرخه‌سواری سطح شهر بیشتر مورد استفاده موتورسواران قرار می گیرد، تاکید کرد: امیدواریم با سیاست‌های در نظر گرفته شده و فرهنگ‌سازی در بین شهروندان شهر از سوی رسانه ها، سال آینده با همکاری و همراهی پلیس راهوار بتوانیم این مشکل را نیز برطرف کنیم.

این مسوول با بیان این موضوع که در طرح‌های تفصیلی شهری قزوین مسیرهای دوچرخه‌سواری دیده نشده است، تاکید کرد: مسیرهای مورد نظر برای استفاده دوچرخه سواران در مطالعات ترافیکی و طرح جامع ترافیک در معابر شهری پیش بینی شده است.

عرشیان یادآور شد: برخلاف باور عمومی، مسیرهای دوچرخه‌سواری در مکان‌های پرتردد شهری نه تنها باعث ایمنی دوچرخه سواران می‌شود بلکه از آشفتگی‌های ترافیکی به واسطه نظم‌ دهی بیشتر نیز جلوگیری به عمل می‌آورد.

معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری قزوین خاطرنشان کرد: احداث مسیر نوسازی شده دوچرخه در خیابان بوعلی قزوین باعث کاهش تصادفات دوچرخه‌سواران شده تا جایی که تصادفات در این نقطه به صفر رسیده و یا اینکه در خیابان فردوسی پرتقاضاترین مسیر و مطابق براساس نیازهای شهروندان صورت گرفته است.

پایان پیام/

منبع
ایرنا

پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی موتورسیکلت در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا