موتورسیکلت برقى که به دنبال شکستن رکورد سرعت جهان است
موتورسیکلت برقى که به دنبال شکستن رکورد سرعت جهان است
وزن باتری وكسان 140 کیلوگرم (309 پوند) تقریبا نیمی از وزن اين دوچرخ (661 پوند وزن) است.

به گزارش موتورسیکلت نیوز، Voxan به تازگی از جدیدترین موتورسیکلت برقی خود یعنی Voxan Wattman رونمایی کرده است و این به هیچ وجه e-moto معمولی نیست. این یک دوچرخ بسیار سریع است که به منظور دستیابی به رکورد جهانی سریعترین موتورسیکلت برقی ساخته شده است.

باتری این موتورسیکلت ۱۵٫۹ کیلو وات ساعت و ١۴٠ کیلوگرم است. جالب است که تقریباً همان ظرفیت موجود در اکثر موتورسیکلت های برقی استاندارد است. به عنوان مثال، هارلی دیویدسون LiveWire دارای باتری ۱۵٫۵ کیلو وات ساعت است. با این حال تفاوت اصلی این است که باتری Voxan Wattman به گونه‌ای طراحی شده است که بیشتر انرژی خود را تنها در چند دقیقه تخلیه کند، بر خلاف اکثر موتورسیکلت هاى خیابانى برقی که می توانند همزمان چند ساعت حرکت داشته باشند.

همانطور که می توانید تصور کنید، ایجاد قدرت بسیار زیاد در این مدت کوتاه گرمای اضافی ایجاد می کند.

Voxan Wattman از روش خلاقانه تر و کاملاً غیر متعارف براى خنک کننده استفاده می کند: یخ خشک. CO2 یخ زده در یک مخزن در داخل دوچرخ نگهداری می شود و به بیرون کشیدن گرما از موتور و باتری کمک می کند.

این تیم قصد دارد به حداکثر سرعت، حداقل ۳۳۰ کیلومتر در ساعت (۲۰۵ مایل در ساعت) برسد و همزمان رکورد قبلی ۳۲۷ کیلومتر در ساعت (۲۰۳٫۱ مایل در ساعت) را که در سال ۲۰۱۹ توسط موتورسوار ژاپنی Ryuji Tsuruta که سوار بر موتورسیکلت برقی Motibec بود را بشکند.

محاسبات و پیکربندی های آیرودینامیکی و همچنین یک بستر بسیار پایدار، همه باید با هم همکاری کنند تا این طرح ممکن شود.

فرنک بالدت مدیر فنى وکسان گفت:

به دلایل مختلف هیچ ترمز جلو وجود ندارد.

ونتوری، شرکت مادر Voxan، در دانشگاه ایالتی اوهایو با شرکت فرعی ونتوری آمریکای شمالی مشورت کرد. در آنجا، دانشجویان مهندسی به ساخت باتری کمک کردند که امیدوارم در آب بندی یک رکورد جهانی جدید برای Voxan کمک کند.

  • خبرنگار : محمدعلى نژاديان
  • منبع خبر : electrek & Rideapart