یک سیستم هوشمند برای موتورسیکلت‌ها

جدول تغییرات قیمت موتورسیکلت

به گزارش موتورسیکلت نیوز، شرکت سوئدی LIVI Technology گجت‌هایی برای هوشمندسازی دوچرخه، موتورسیکلت و اسکوتر ساخته که کار با آن‌ها ساده باشد. این سیستم GObyLIVI نام گرفته است. GObyLIVII شامل سه بخش است؛ یک ماژول GOMINI که روی دسته موتورسیلکت سوار می‌شود، بخش وایرلس GOHEADSET و یک کلاه ایمنی GOHELMET.

هوشمند

بخش GOMINI به وسیله بلوتوث با تلفن هوشمند کاربر متصل می شود. صفحه نمایش این دستگاه تماس های وارده، تغییر آهنگ مورد نظر، کمک به جهت یابی یا دریافت نوتیفیکیشن ها را به کاربر نشان دهد.این بخش با یک بار شارژ، می تواند ۶ ساعت کار کند.

هنگامیکه تلفن همراه داخل کیف یا جیب کاربر باشد، می توان از GOHEADSET استفاده کرد. این بخش طراحی جمع و جوری دارد، به همین دلیل می توان آن را زیر کلاه ایمنی استفاده کرد.

هرچند این هدست در کلاه های ایمنی معمولی نیز قابل استفاده است اما شرکت سوئدی GOHELMET را مخصوص آن طراحی کرده است. داخل این کلاه ایمنی ورودی های مختلفی وجود دارد.

هوشمند

همراه این مجموعه یک اپلیکیشن اندورید یا iOS وجود دارد که با هدست و GOMINI همخوانی دارد. این برنامه مسیر فرد را ردیابی می کند و پیام های هشداری درباره وضعیت جاده، ترافیک، سرعت غیر مجاز برای کاربر ارسال می کند. همچنین اگر او تصادف کند، حسگرهای هوشمند نوتیفیکیشن های اضطراری را ارسال می کنند.

نویسنده: طاهره غلامیان

اولین رسانه رسمی با عنوان و موضوع کارآفرینی در ایران
برای مشاهده کارآفرینی پرس اینجا را کلیک کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا