دو میلیون و ۳۰۰ هزار موتورسیکلت در تهران وجود دارد

جدول تغییرات قیمت موتورسیکلت

به گزارش موتورسيكلت نيوز، به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، انوشیروان محسنی بندپی روز چهارشنبه در شانزدهمین کنفرانس بین‌المللی مهندسی صنایع و تحول دیجیتال که در محل سالن اجتماعات دانشگاه الزهرا (س) برگزار شد، افزود: ورود به عرصه شهرهای هوشمند نیازمند توسعه زیرساخت‌های مخابراتی است و تا این موضوع تحقق پیدا نکند ورود به هوشمندسازی شهرها ممکن نیست.

وی ادامه داد: تولید محتوا و کاربردهای متناسب با نیاز شهروندان باید در اولویت قرار گیرد به ویژه توجه به قابلیت‌های انسانی همچون سواد دیجیتال، نهادینه کردن فرهنگ دیجیتال در اولویت های بعدی قرار دارد.

محسنی بندپی با بیان اینکه ایجاد زیرساخت‌های لازم برای شهر هوشمند، محوری و اساسی است به ویژه در کلانشهر تهران و ترکیب، اتصال، یکپارچگی سیستم ها و زیرساخت ها برای هوشمند شدن یک شهر اساسی‌ترین مساله است، ادامه داد: شهر هوشمند باعث کاهش نیاز به تردد در سطح شهر، کاهش ترافیک،کاهش آلودگی هوا، کاهش مصرف سوخت و حفظ محیط زیست می‌شود.

استاندار تهران گفت: در استان تهران حدود ۶۰.۸ درصد ذرات معلق از منابع متحرک وارد هوا می شود که از این میزان ۳۳ درصد مربوط به ۱۰ هزار خودروی گازوئیل سوز است که اگر از تکنولوژی و هوشمندسازی برخوردار شویم قطعا شاهد ۳۳ درصد ذرات معلق توسط خودروها نخواهیم بود.
 
وی ادامه داد: بیش از سه میلیون و ۲۰۰ هزار خودرو سواری و دو میلیون و ۳۰۰ هزار موتورسیکلت در تهران وجود دارد که در مجموع ۲۳ درصد ذرات معلق در هوا را ایجاد می کند که این موضوع ضرورت توجه به هوشمندسازی، تکنولوژی و دیجیتال در راستای کاهش آلایندگی هوا را دو چندان می‌کند.

اولین رسانه رسمی با عنوان و موضوع کارآفرینی در ایران
برای مشاهده کارآفرینی پرس اینجا را کلیک کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا