همکاری با بازاریاب به‌صورت غیرحضوری

طرح رفع اثر از پلاک موتورسیکلت‌های شهر تهران از فردا آغاز خواهد شد

معاون پلیس راهور تهران گفت: به راکبین موتورسیکلت توصیه می‌شود اگر به هر دلیلی پلاک خود را پوشانده‌اند ابتدا رفع اثر کرده و بعد در معابر شهر تردد کنند.

به گزارش موتورسیکلت نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سرهنگ مومنی گفت: از فردا در سطح شهر تهران طرح جدیدی به نام طرح برخورد با تخلف پوشش پلاک موتورسیکلت‌ها با رویکرد رفع اثر در محل آغاز خواهد شد. 

وی افزود: این طرح در چندین مرحله اجرا خواهد شد. مرحله اول اجرای این طرح فقط در منطقه ۱۲ شهر تهران انجام و از فردا در خیابان های جمهوری، مولوی، خیام و مصطفی خمینی اجرا خواهد شد. 

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ بیان داشت: این طرح با تشکیل گروه‌هایی متشکل از تیم‌های پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ، عوامل انتظامی شامل یگان امداد و پلیس پیشگیری و پلیس آگاهی و شهرداری تهران انجام می شود. 

وی گفت: این گروه‌ها با حرکت در خیابان‌های منطقه ۱۲ ، اگر با موتورسیکلت‌هایی که در حاشیه خیابان‌ها و معابر پارک شده اند و پلاک‌های خود را به هر طریقی ( مانند زدن برچسب، زدن ماسک، استفاده از هر وسیله دیگر ) پوشانده باشند و یا در پلاک موتورسیکلت دستکاری کرده باشند، مواجه شوند می بایست در همان محل رفع اثر از پلاک صورت بگیرد.

سرهنگ مومنی افزود: پس از رفع اثر باید پلاک قابل خواندن و رویت کامل باشد و اعداد آن می‌بایست به صورت واضح در دید قرار بگیرد. مرحله اول طرح بیشتر تذکر دادن و آموزشی است که در هفته آتی این طرح در سراسر شهر تهران اجرا خواهد شد.

وی افزود: برابر ماده ۷۲۰ قانون مجازات اسلامی هر فردی که پلاک خود را دستکاری نماید ۶ ماه تا یک سال حبس برای وی در نظر گرفته شده است.

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ افزود: این طرح در مرحله اول فقط آموزشی است و جریمه و توقیف نداریم و فقط رفع اثر در مورد پلاک انجام می شود که تمیز و خوانا باشد. 

وی بیان داشت : یکی از موارد پوشش پلاک تخلفات راهنمایی و رانندگی است شاید برخی افراد سود جو برای دیگر مقاصد و حتی سرقت از این پوشش پلاک استفاده نمایند. 

سرهنگ مومنی اذعان داشت: به راکبین موتورسیکلت توصیه می شود هنگام خروج از منزل اگر به هر دلیلی پلاک خود را پوشش داده اند ابتدا رفع اثر کرده و بعد در معابر شهر تهران تردد نمایند.

پایان پیام/

منبع
باشگاه خبرنگاران جوان

پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی موتورسیکلت در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا