مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

طرح رفع اثر از پلاک موتورسیکلت‌های شهر تهران از فردا آغاز خواهد شد

معاون پلیس راهور تهران گفت: به راکبین موتورسیکلت توصیه می‌شود اگر به هر دلیلی پلاک خود را پوشانده‌اند ابتدا رفع اثر کرده و بعد در معابر شهر تردد کنند.

به گزارش موتورسیکلت نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سرهنگ مومنی گفت: از فردا در سطح شهر تهران طرح جدیدی به نام طرح برخورد با تخلف پوشش پلاک موتورسیکلت‌ها با رویکرد رفع اثر در محل آغاز خواهد شد. 

وی افزود: این طرح در چندین مرحله اجرا خواهد شد. مرحله اول اجرای این طرح فقط در منطقه ۱۲ شهر تهران انجام و از فردا در خیابان های جمهوری، مولوی، خیام و مصطفی خمینی اجرا خواهد شد. 

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ بیان داشت: این طرح با تشکیل گروه‌هایی متشکل از تیم‌های پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ، عوامل انتظامی شامل یگان امداد و پلیس پیشگیری و پلیس آگاهی و شهرداری تهران انجام می شود. 

وی گفت: این گروه‌ها با حرکت در خیابان‌های منطقه ۱۲ ، اگر با موتورسیکلت‌هایی که در حاشیه خیابان‌ها و معابر پارک شده اند و پلاک‌های خود را به هر طریقی ( مانند زدن برچسب، زدن ماسک، استفاده از هر وسیله دیگر ) پوشانده باشند و یا در پلاک موتورسیکلت دستکاری کرده باشند، مواجه شوند می بایست در همان محل رفع اثر از پلاک صورت بگیرد.

سرهنگ مومنی افزود: پس از رفع اثر باید پلاک قابل خواندن و رویت کامل باشد و اعداد آن می‌بایست به صورت واضح در دید قرار بگیرد. مرحله اول طرح بیشتر تذکر دادن و آموزشی است که در هفته آتی این طرح در سراسر شهر تهران اجرا خواهد شد.

وی افزود: برابر ماده ۷۲۰ قانون مجازات اسلامی هر فردی که پلاک خود را دستکاری نماید ۶ ماه تا یک سال حبس برای وی در نظر گرفته شده است.

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ افزود: این طرح در مرحله اول فقط آموزشی است و جریمه و توقیف نداریم و فقط رفع اثر در مورد پلاک انجام می شود که تمیز و خوانا باشد. 

وی بیان داشت : یکی از موارد پوشش پلاک تخلفات راهنمایی و رانندگی است شاید برخی افراد سود جو برای دیگر مقاصد و حتی سرقت از این پوشش پلاک استفاده نمایند. 

سرهنگ مومنی اذعان داشت: به راکبین موتورسیکلت توصیه می شود هنگام خروج از منزل اگر به هر دلیلی پلاک خود را پوشش داده اند ابتدا رفع اثر کرده و بعد در معابر شهر تهران تردد نمایند.

پایان پیام/

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز و درج لینک خبر بلامانع است. در غیر اینصورت حق این رسانه برای پیگرد قانونی محفوظ است.
منبع
باشگاه خبرنگاران جوان
برای ثبت شکایت از گران‌فروشی‌ها اینجا را کلیک کنید.

پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی موتورسیکلت در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا