افزایش تقلب و قاچاق در بازار موتورسیکلت

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان قطعات و تعمیرکنندگان دوچرخه و موتورسیکلت تهران عنوان کرد: وجود قطعات تقلبی در بازار به ویژه قطعات تولید داخل که به صورت زیزمینی تولید می شوند مصرف کنندگان و تعمیرکنندگان موتورسیکلت را با چالش های زیادی مواجه کرده است.

به گزارش موتورسیکلت نیوز به نقل از خبرخودرو، مصطفی صفرخانی با اشاره به افزایش تقلب و قاچاق در بازار قطعات یدکی موتورسیکلت اظهار داشت: متاسفانه قطعات تقلبی موتورسیکلت به نحویدر بازار رواج یافته که قطعه تقلبی در قالب بسته بندی برندهای معروف به بازار عرضه می شود و تا زمان باز شدن بسته قابل تشخیص نخواهند بود. از طرفی فروشنده حاضر به پس گرفتن قطعه نیست و از این جهت مصرف کننده دچار مشکل می شود.

وی تولید و واردات قطعات تقلبی موتورسیکلت را به منزله دزدی از جیب قشر ضعیف جامعه دانست و افزود: وجود قطعات تقلبی در بازار به ویژه قطعات تولید داخل که به صورت زیزمینی تولید می شوند مصرف کنندگان و تعمیرکنندگان موتورسیکلت را با چالش های زیادی مواجه کرده است.

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان قطعات و تعمیرکنندگان دوچرخه و موتورسیکلت تهران از نبود کارشناسان فنی در بخش بازرگانی وزارت صمت انتقاد کرد و گفت: عدم نظارت وزارت صمت بر فعالیت تولید کنندگان و وارد کنندگان قطعات موتورسیکلت تعداد تولید کنندگان زیرپله ای و همچنین واردات قطعات درجه دو و متفرقه چینی را افزایش داده است. چراکه وارد کننده با دریافت ارز ابتدا به دنبال منافع خود در بازار های کاذب سپس واردات قطعه است.

صفرخانی ادامه داد: قطعات چینی به سفارش اروپا ، آسیا و آفریقا تولید می شوند اما قطعات سفارش اروپا برای وارد کننده ایرانی گران تمام می شود و قطعات سفارش آفریقا نیز سازگار با شرایط جغرافیایی کشور نیست و در نهایت علیرغم ارزی که از کشور خارج شده قطعات چینی درجه دو سفارش آسیا وارد کشور می شوند.

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان قطعات و تعمیرکنندگان دوچرخه و موتورسیکلت تهران در پایان تصریح کرد: اتحادیه بارها برای کارشناسی قطعات اعلام آمادگی کرده و واحدهای تولید قطعات نیز دارای کارشناس هستند اما مشکل عدم نظارت مستقیم وزارت صمت است.


بیشتر بخوانید:

انتهای پیام/

منبع
خبرخودرو

پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی موتورسیکلت در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا