سردار تیمور حسینی: «ال‌پی‌جی» سوخت مناسبی برای خودروها نیست

جانشین رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی با بیان “بازگشت LPG به سبد سوخت خودروها، بازگشت به یک تجربه شکست‌خورده است”، گفت: من خیلی بعید می‌دانم که مجلس شورای اسلامی چنین موضوعی را بدون انجام کارشناسی پیش ببرد و به آن جنبه قانونی بدهد.

به گزارش موتورسیکلت نیوز به نقل از تسنیم، سردار سید تیمور حسینی، جانشین رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: در گذشته تجربه وجود LPG را به‌عنوان یک سوخت در سبد سوخت خودروها داشتیم و موارد زیادی اتفاق افتاد که مخزن گاز متأسفانه منفجر می‌شد و گاز LPG خسارت‌های زیادی در حمل‌ونقل داشته و حتی در مواردی سرنشینان را دچار مصدومیت‌هایی کرده است.

وی افزود: ورود LPG به سبد سوخت خودروها یک موضوع تجربه‌شده است و تجربه خوبی هم نبوده است.

مطمئناً سازمان استاندارد از ورود LPG به سبد سوخت خودروها ممانعت می‌کند

جانشین رئیس پلیس راهور ناجا تصریح کرد: سوخت LPG‌ به‌نظر می‌رسد که مناسب سوخت درون‌سوز خودروها نباشد و مطمئناً سازمان‌هایی که باید نظارت کنند، به‌ویژه سازمان استاندارد، حتماً از ورود‌ آن به سبد سوخت خودروها ممانعت خواهند کرد.

وی ادامه داد: وقتی یک نوع سوخت نتواند ایمنی لازم را در عملکرد موتور و کارکرد وسیله نقلیه ایجاد کند، مطمئناً از طرف یک سازمان مثل سازمان استاندارد که موظف به ارزیابی و نظارت بر همه حوزه‌ها از جمله بخش وسایل نقلیه هست، رد می‌شود؛ مطمئناً ورود LPG به سبد سوخت خودروها نمی‌تواند تأییدیه‌های لازم را به‌دست بیاورد.

مجلس بدون گذراندن مراحل کارشناسی چنین طرحی را پیش نمی‌برد

سردار حسینی با بیان “این مسئله که سوخت LPG برای خودروها سوخت مناسب و استانداردی نیست، موضوع پیچیده‌ای نیست”، گفت: تصمیم برای ورود LPG به سبد سوخت خودروها موضوعی نیست که با تصویب یک قانون بتوان آن را پیاده‌سازی و اجرا کرد، حتماً مجلس هم برای آنکه قانونی را بگذراند، در کمیسیون‌های تخصصی به‌دقت روی آن صحبت می‌کند و کمیسیون تخصصی، از نمایندگان دستگاه‌های مختلف دعوت می‌کند و مشاوره می‌گیرد.

وی افزود: من خیلی بعید می‌دانم که مجلس شورای اسلامی، چنین موضوعی را بدون انجام کارشناسی، پیش ببرد و به آن جنبه قانونی بدهد.

بازگشت LPG به سبد سوخت خودروها بازگشت به یک تجربه شکست‌خورده است

جانشین رئیس پلیس راهور ناجا خاطرنشان کرد: من تصور نمی‌کنم ورود LPG به سبد سوخت خودروها به‌عنوان یک قانون مصوب شود، چرا که مطمئناً بازگشت LPG به سبد سوخت خودروها، بازگشت به گذشته و بازگشت به یک تجربه و طرح شکست‌خورده است.

بیشتر بخوانید:

پیشنهاد ساخت مخازن کوچک «ال‌پی‌جی» برای موتورسیکلت‌ها

آیا از سوخت‌های «ال.‌پی.‌جی» و «سی.‌ان.‌جی» می‌توان برای موتورسیکلت‌ها استفاده کرد؟

آیا استفاده از سوخت ال.پی.جی برای موتورسیکلت‌ها امکان‌پذیر است؟/ صفر تا صد مصوبات تلفیق برای ساماندهی ‌آشفته بازار LPG

پایان پیام/

منبع
تسنیم

پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی موتورسیکلت در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا