مانور «موتورسواران خوب» در معابر پرتردد و حادثه‌خیز تهران

به پویش مردمی «موتورسیکلت من ساخت کجاست؟» ملحق شوید. برای اطلاع از دلیل این حرکت اینجا را کلیک کنید.

به گزارش موتورسیکلت نیوز، مجتبی دانشور از برگزاری مانور «موتورسواران خوب» در معابر پرتردد و حادثه‌خیز پایتخت خبر داد و اظهار کرد: پویش «موتورسواران خوب» به همت اداره‌کل آموزش‌های شهروندی و با همکاری سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، پلیس راهور تهران بزرگ، اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران، و مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری تهران از 26 آذر ماه همزمان با روز ایمنی و حمل و نقل، کار خود را آغاز کرده و با پیش‌بینی مجموعه‌ای از برنامه‌های تیلیغی – رسانه‌ای، کارگاه‌های آموزشی، مسابقات هنری – فرهنگی، مانورهای آموزشی-ترویجی و… در سطح مناطق 22 گانۀ شهر تهران در حال برگزاری است.

وی افزود: در این پویش، بر آسیب‌های رفتاری موتورسواران تمرکز شده و تلاش شده تا با طراحی و اجرای پیام‌های تبلیغی، با لحنی ایجابی، صمیمی و اثرگذار و همچنین برگزاری کارگاه‌های آموزشی برای موتورسواران و خانواده‌های ایشان، بر تغییر رفتارهای پرخطر موتورسواران، اثر گذاشته شود.

مدیرکل آموزش‌های شهروندی شهرداری تهران با بیان اینکه مانور موتورسواران خوب، در حدود 20 نقطه از معابر و خیابان‌های 9 منطقه از شهر تهران که دارای بیشترین تردد روزانۀ موتورسیکلت یا بیشترین تصادفات با موتور هستند، برگزار خواهد شد، عنوان کرد: در این مانور با همکاری پلیس راهور و معاونت‌های ترافیک مناطق، برنامه‌های متنوع فرهنگی-آموزشی برای موتورسواران در نظر گرفته شده است.

وی خاطرنشان کرد: مسیرهای منتخب این مانور در مناطق 2، 4، 6، 8، 11، 15، 16، 17 و 19 که مطابق با آمار پلیس راهور تهران بزرگ، دارای بیشترین تردد موتورسواران و همچنین سوانح آنهاست، به منظور اثرگذاری بیشتر بر موتورسواران انتخاب شده است. برنامه‌های مختلفی مانند اجرای گروه‌های هنری، برپایی غرفه‌های آموزشی، پخش فیلم و کلیپ‌های آموزشی، اهدای هدایا به موتورسواران خوب، توزیع و پخش بروشور و سی‌دی آموزشی، از جمله برنامه‌های این مانورها خواهد بود.

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز و درج لینک خبر بلامانع است. در غیر اینصورت حق این رسانه برای پیگرد قانونی محفوظ است.
برای ثبت شکایت از گران‌فروشی‌ها اینجا را کلیک کنید.

پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی موتورسیکلت در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا