استان گلستان پیست ریس ندارد/ می خواهیم جوانان استعداد خود را در خیابان ها هدر ندهند

به گزارش موتورسیکلت نیوز، مرتضی عباسی سرپرست هیئت موتورسواری و اتومبیل رانی استان گلستان در گفتگو با خبرنگار برنا اظهار کرد: هیئت موتورسواری و اتومبیل رانی استان از 12 سال پیش به طور رسمی فعالیت خود را آغاز کرده است.

وی افزود: جامعه اجتماعی هیئت استان خصوصا کمیته افرود در سیل 98 آق قلا حضور چشمگیری داشت که در کل کشور نمود پیدا کرد و این کمک ها در قالب رزمایش مومنانه در زمان شیوع کرونا نیز استمرار داشت.

عباسی خاطرنشان کرد: هیئت موتور سواری و اتومبیل رانی در سطح استان گلستان 7هییت شهرستانی فعال دارد.

وی افزود: 4 پیست موتور گراس در شهرستان های مینودست، گنبد کاووس،علی آباد کتول و گرگان وجود دارد و پیست آسفالت مجموعه کریم آباد شهرستان گرگان در زمینه حرکات نمایشی اعم از موتورسیکلت و اتومبیل رانی فعالیت دارد.

عباسی گفت: این هیئت تعاملات بسیار خوبی با هلال احمر،پلیس راهور و دیگر ارگان های مرتبط دارد.

وی بیان داشت: در سطح استان گلستان تنها یک مربی و یک داور در رشته اتومبیل رانی و موتور سواری وجود دارد.

به گفته وی هیئت اتومبیل رانی و موتورسواری گلستان مربی و داور مدرک دار در این رشته ندارد.

وی افزود: برگزاری مسابقات کشوری به شرط بهبود شرایط شیوع کرونا در برنامه هیئت می باشد و همچنین در حال اخذ مجوز برای برگزاری مسابقه آفرود کشوری در زمستان پیش رو هستیم.

وی با اشاره به اینکه ضعف در بخش مربیگری در این رشته احساس میشود افزود: برگزاری کلاس ها ی مربیگری و مهارت های رانندگی در دو بخش موتور سیکلت و اتومبیل در دستور کار این هیئت قرار دارد که مجوز آن نیز دریافت شده است.

وی به لزوم احداث زیر ساخت برای این رشته ورزشی در سطح استان اشاره کرد و گفت: در این زمینه با دستگاه های مختلف ارتباط برقرار شده است.

وی با اشاره به اینکه در استان گلستان پیست ریس نداریم افزود: مذاکراتی انجام شده است تا فرودگاه متروکه در روستای مهتر کلاته تبدیل به پیست ریس شود اما متاسفانه با واگذاری این فرودگاه به هیئت اتومبیل رانی و موتور سواری حتی به صورت امانی موافقت نمیشود.

وی افزود: در صورت راه اندازی این پیست بسیاری از مشکلات سطح شهر که ناشی از هیجانات افراد است کنترل خواهد شد.

رئیس هیئت موتور سواری و اتومبیل رانی استان ادامه داد: این هیئت در14رشته مجزا فعالیت دارد و افراد علاقه مند میتوانند به هیئت مراجعه کنند تا علاقه مندی انان سنجیده شود.

وی اضافه کرد: حداقل سن برای فعالیت در رشته های موتور سواری ۹ سال و در رشته های اتومبیل رانی 17 سال میباشد. عباسی تصریح کرد: هیئت اتومبیل رانی تمام قد از افرادی که مهارت و استعداد دارند حمایت میکند از این رو از افراد و جوانان می خواهیم استعداد خود را در خیابان ها هدر ندهند.

عباسی خاطرنشان کرد: این هیئت در مجموعه کریم آباد گرگان یک پیست کراس، یک پیست افرود و یک پیست آسفالت 5 هزار متر مربعی دارد.

وی در پایان متذکر شد: در استان گلستان سه قهرمان در رشته آفرود داشتیم.

زودتر از دیگران از اخبار کارآفرینی باخبر شوید
برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا