احصاء و اصلاح فرآیند کاری تمامی گلوگاهای فساد در وزارت صمت در حال انجام است

برای ثبت شکایت از گران‌فروشی‌ها اینجا را کلیک کنید.

به گزارش موتورسیکلت نیوز، اکبر صادقی گفت: در قالب جلسات “کمیته سلامت اداری و صیانت از حقوق مردم” که با حضور معاونین و روسای سازمان‌های تابعه وزارت صمت برگزار می‌شود، طی بررسی‌های کارشناسی بسیاری از مبادی فساد و نقاط تخلف‌ساز مجموعه وزارتخانه شناسایی و احصاء شده است و در همین راستا اصلاخ فرآیندها در دستور کار قرار گرفته و در حال انجام است.

دبیر کمیته سلامت اداری وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: رویکرد کلی وزارت صنعت، معدن و تجارت در بحث مبارزه با فساد و بروز انواع تخلف، اقدام پیشگرانه است.

وی ادامه داد: برای کنترل تخلفات و کاهش حداکثری بروز انواع فساد، علاو بر ابزارها و زیرساخت‌های اداری به مشارکت عمومی و بسیج همگانی نیز نیازمند هستیم.

صادقی خاطر نشان کرد: برای این منظور در وزارت صمت سامانه‌های نظارتی مختلفی طراحی شده و به‌کار گرفته‌ایم که می‌تواند دریافت گزارشات مردمی را تسهیل کند و امکان رصد حداکثری همه حوزه‌ها را بیش از پیش فرآهم آورد.

راه‌اندازی سامانه پیامکی دریافت شکایات

مدیرکل دفتر بازرسی وزات صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: برای سهولت در ارتباطات و دریافت گزارشات مردمی، شماره پیامکی 09122965087 در اختیار همه مردم عزیر کشورمان است که می‌توانند در صورت مواجه با هر موضوع غیرقانونی در چارچوب خدمات این وزارتخانه، موارد را به اطلاع دفتر بازرسی برسانند.

صادقی افزود: شخصاً تمامی گزارشات دریافتی از طریق پست الکترونیکی، سامانه پیامکی، گزارشات سامانه سامد دولت و…، را مورد بررسی قرار داده و توسط کارشناسان دفتر بازرسی و سایر دستگاه‌های نظارتی مرتبط، پیگیری‌های قانونی لازم را انجام می‌دهیم.

صادقی گفت: جدا از شکایات مردمی که در روند امور بسیار حائز اهمیت هستند؛ در چارچوب وظایف محوله بازرسی‌های میدانی و دوره‌ای توسط نیروهای زبده و متخصص در همه بخش‌های مجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز در حال انجام است.

شفافیت حداکثری در فرآیندها با افزایش خدمات الکترونیکی

دبیر کمیته سلامت اداری وزارت صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: رویکرد جامع در وزارت صمت برای ایجاد شفافیت حداکثری در فرآیندها، افزایش خدمات الکترونیکی است و در همین راستا اقدامات وسیعی در حال پیگیری بوده و خوشبختانه هم اکنون بخش‌های بسیاری در وزارتخانه خدمات مورد نیاز مردم را به صورت الکترونیکی ارائه می‌کنند.

مدیرکل دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات وزارت صمت افزود: با تاکید وزیر صنعت، معدن و تجارت؛ طرح “شفاف سازی و ارتقای سلامت اداری” به عنوان یکی از برنامه‌های محوری فعالیت‌های این وزارتخانه در دستور کار بوده و همه ارکان وزارتخانه و سازمان‌های استانی نیز موظف به اجرای مفاد آن هستند.

صادقی ادامه داد: به مدیران وزارت صمت توصیه می‌کنیم نظارت عالیه بر نحوه عملکرد زیر مجموعه خود را بیش از پیش ارتقاء ببخشند و قبل از وقوع هر تخلفی زمینه‌های آن را از بین ببرند.

این مسئول خاطرنشان کرد: طبق فرمایش رسول اکرم(ص) که تاکید فرمودند”پیش از آن که مورد حسابرسی قرار گیرید، خود به حساب نفستان برسید”، این رویکرد مسلماً مانع بزرگی در تشکیل پروندهای قضایی برای مدیران ما می‌شود و به نوعی حافظ و ضامن سلامت اداری تمامی کارکنان وزات صمت نیز هست.

صادقی افزود: از همه افراد خبره و متخصص در سطح وزات صمت برای همکاری و اقدامات کارشناسی در حوزه مبارزه با فساد و تخلفات اداری دعوت به همکاری می‌کنیم و امیدواریم با دریافت نظرات کارشناسی این عزیزان بیش از پیش به شفافیت امور و جلب رضایت عمومی دست یابیم.

از افرادی که گزارشات موثق و دقیقی از تخلفات ارائه کنند تقدیر ویژه خواهیم کرد

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اهمیت دریافت نظرات افراد صاحب‌نظر، گفت: برای افزایش اعتماد مردم به عملکرد مسئولان، موکلفیم بدون کوچک‌ترین اغماضی با متخلفان برخورد کنیم و در همین راستا از افرادی که گزارشات موثق و دقیقی از تخلفات ارائه کنند تقدیر ویژه خواهیم کرد.

صادقی اضافه کرد: در شرایطی که یک جنگ اقتصادی به کشورمان تحمیل شده است، نمی‌توانیم از کم کاری و قصور کارمندان و مدیران متخلف چشم پوشی کنیم و لازم می‌دانیم پیرو فرمایشات مقام معظم رهبری به گونه‌ای عمل کنیم که اقدامات ما در مبارزه با فساد برای همه احاد مردم ملموس و عینی باشد.

به‌زودی شرکت‌هایی که دلار دولتی گرفته اما کالا وارد نکرده‌اند به قوه قضاییه معرفی می‌شوند

مدیرکل دفتر بازرسی وزارت صمت تاکید کرد: تاکنون فرصت مناسبی به افراد و یا شرکت‌های دریافت کننده ارز دولتی جهت ارائه فهرست کالاهای وارداتی خود داده شده است و بدون تردید و هیچ‌گونه اغماضی لیست شرکت‌هایی که دلار دولتی گرفته اما کالا وارد نکرده‌اند را به قوه قضاییه معرفی می‌کنیم و در برخورد با آن‌ها کاملا جدی هستیم.

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز و درج لینک خبر بلامانع است. در غیر اینصورت حق این رسانه برای پیگرد قانونی محفوظ است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا