48 درصد جان باختگان حوادث رانندگی، موتورسوارها هستند

جدول تغییرات قیمت موتورسیکلت

به گزارش موتورسيكلت نيوز، سردار “حسین رحیمی”،  در همایش تجلیل از نمونه های ترافیکی اظهار داشت: همه ما زمانی که از منزل خارج می شویم در کمترین فاصله یک نفر از پرسنل راهنمایی و رانندگی را مشاهده خواهیم کرد، همه شهروندان به نحوی با این مجموعه در ارتباط هستند به همین سبب به دنبال تجهیز این نیرو هستیم تا خدمات بهتری به مردم ارائه کنند.

وی با اشاره به  اینکه در کرونا، در آلودگی هوا و در سرما و گرما، نیروهای راهنمایی و رانندگی به وظیفه خود عمل می کنند و هیچ گاه خسته نمی شوند، خاطرنشان کرد:  امروز ترافیک تهران روان است و این تلاش نیروهای راهنمایی و رانندگی است .

سردار رحیمی با اشاره به اینکه جان باختن یک نفر نیز برای ما قابل قبول نیست،تصریح کرد: در 6 ماهه ابتدای سال گذشته  35 درصد جان باختگان مربوط به موتورسیکلت ها بود اما امروز این رقم به 48 درصد رسیده است.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ با بیان اینکه جریمه ماسک نزدن امروز تعبیه شده است اما ما باز هم تلاش می کنیم با تذکر امور را جلو ببریم و پروتکل های بهداشتی را وضع کنیم  افزود:  اگر افرادی باز هم قانون شکنی کنند قطعا آن ها را جریمه خواهیم کرد، به پلیس مترو نیز باز هم تاکید کرده ایم که حتی یک نفر را بدون ماسک به داخل مترو راه ندهند.

سردار رحیمی با اشاره به اینکه امروز جامعه هدف پلیس راهنمایی و رانندگی همه مردم هستند، گفت: همین مقوله حساسیت کار پلیس راهنمایی و رانندگی را مشخص می کند و در همین راستا مرکز هوشمند پلیس راهنمایی و رانندگی دو سال پیش در تهران افتتاح شد که در خاورمیانه بی نظیر است.

این مقام ارشد انتظامی افزود: امروز جان باختن یک عضو یک خانواده متوسط در سانحه رانندگی منجر به از هم پاشیده شدن آن خانواده می شود، ما باید این اتفاق تلخ را به حداقل برسانیم، امروز بی تعارف باید گفت که تخلفات رانندگی توسط موتورسواران در تهران زیاد است.

سردار رحیمی با اشاره به اینکه با آمدن کرونا، استفاده از موتورسیکلت افزایش پیدا کرده است زیرا قیمت کمتری دارد و به راحتی می توان با آن وارد طرح ترافیک شد و شهروندان را سریع تر به مقصد می رساند اما قانون گریزی موتورسواران زیاد شده است، برخی موتورسواران امروز محل امن پیاده رفتن شهروندان را ناامن کرده اند .

وی افزود: طرح های زیادی را برای این قانون گریزی های موتورسواران اجرا خواهیم کرد و از آن خسته نخواهیم شد اما زمانی ما به نتیجه خواهیم رسید که شهروندان نیز با ما همراه شوند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ با اشاره به اینکه امروز در تهران 4 میلیون خودرو و 3 و نیم میلیون موتورسیکلت وجود دارد، گفت: این تعداد کار را بسیار سخت می کند با این وجود زمانی که ما موتورسواران متخلف را توقیف می کنیم مورد نقد قرار می گیریم، موتورسوارانی که امنیت شهروندان را به خطر می اندازند.

اولین رسانه رسمی با عنوان و موضوع کارآفرینی در ایران
برای مشاهده کارآفرینی پرس اینجا را کلیک کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا