بنیاد حامیان استاندارد تاسیس شد

برای ثبت شکایت از گران‌فروشی‌ها اینجا را کلیک کنید.

به گزارش موتورسیکلت نیوز، نیره پیروزبخت، با اشاره به اهمیت تاسیس تشکل های مردم نهاد خیریه غیرانتفاعی در دانشگاه ها و مراکز علمی و پژوهشی ، گفت: این قبیل نهادها، علاوه بر فعالیت موثر در کشورمان در مراکز پژوهشی سایر کشورهای جهان و حتی در دانشگاه های تراز اول دنیا با نیت جهت ‏دهی به کمک ‏های معنوی و مادی خیرین عرصۀ علم و فناوری فعالیت می کنند.

پیروزبخت با اشاره به وظایف تبیین شده پژوهشگاه استاندارد در قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد اعلام کرد: پژوهشگاه استاندارد اقدام به تاسیس “بنیاد حامیان استاندارد”، به عنوان تشکل مردم نهاد غیرانتفاعی در سطح  ملی نموده است.

 رییس سازمان ملی استاندارد ایران با تقدیر از فعالان بخش صنعت و خدمات در کشور که داوطلبانه در این بنیاد فعالیت دارند، تصریح کرد: مهمترین هدف این بنیاد، بهره گیری از هم فکری صاحب نظران و پیشکسوتان صنایع در اجرایی شدن قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد و نیز بهره مندی از نیت خیر و انگیزه ‏های والای انسانی خیرین و نیکوکارانی است که قصد کمک به پیشرفت و تعالی نظام استاندارد و تقویت و توسعه زیرساخت‏ های علم و فناوری در زمینه استانداردسازی کشور را دارند.

پیروزبخت یادآور شد: سازمان ملی استاندارد ایران در تمامی زمینه های علمی، تخصصی و فکری و حتی برنامه ریزی و سیاستگذاری از ظرفیت بخش خصوصی به صورت داوطلبانه استفاده خواهد کرد.

وی با بیان اینکه الگوی این بنیاد براساس اصول اخلاق حرفه ای اسلامی و مشارکت افراد متخصص، پژوهشگر و صنعتگر و سایر داوطلبان فعال در عرصه‌ های علمی، پژوهشی و نیز زیرساخت ‌های توسعه صنعتی در سایر کشورهای جهان طراحی شده تصریح کرد: اساسنامه آن اخیراً مطابق قوانین و مقررات کشور به تصویب هیات موسس بنیاد رسیده و هیات امنای آن تشکیل شده است.

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز و درج لینک خبر بلامانع است. در غیر اینصورت حق این رسانه برای پیگرد قانونی محفوظ است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا