در هسته مرکزی شهر قم ۱۰ پارکینگ موتورسیکلت ساخته خواهد شد

به پویش مردمی «موتورسیکلت من ساخت کجاست؟» ملحق شوید. برای اطلاع از دلیل این حرکت اینجا را کلیک کنید.

به گزارش موتورسيكلت نيوز، عباس ذاکریان شامگاه دوشنبه در یک‌صد و چهل و پنجمین جلسه علنی و رسمی شورای اسلامی شهر قم که در ساختمان شهید باکریان برگزار شد، به ارائه گزارشی از خدمات معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم پرداخت و اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم اجرای برنامه‌هایی با افق بلندمدت بوده و باید هر اقدامی بر اساس مطالعات جامع انجام شود.

وی تکمیل طرح جامع حمل‌ونقل شهر قم را موردتوجه قرارداد و افزود: بر اساس برنامه‌ریزی‌های ‌انجام‌شده باید تا فروردین این طرح کامل شده و به تصویب نهایی شورای ملی ترافیک می‌رسید اما به علت شیوع ویروس کرونا و تغییر اولویت‌های کشور بسیاری از برنامه‌های ما نیز با تأخیر انجام می‌شود.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم  انجام طرح جامع دوچرخه‌سواری را برای نخستین بار در قم آغاز تحولی مهم در حوزه حمل‌ونقل پاک دانست و تصریح کرد: اجرای مشخص شدن مسیرهای ویژه دوچرخه در دستور کار قرارگرفته و بیش از 180 کیلومتر مسیر دوچرخه‌سواری در قم طراحی‌شده است.

وی در ادامه به افتتاح پیشت دوچرخه‌سواری در قم نیز اشاره کرد و گفت: با توجه به راه‌اندازی پیست دوچرخه‌سواری و اتمام طرح جامعه دوچرخه‌سواری در قم برنامه‌های ویژه‌ای در این حوزه تدوین‌شده که یکی از آن‌ها ارائه تسهیلات قرض‌الحسنه به متقاضیان دوچرخه بوده که به‌زودی نهایی می‌شود.

ذاکریان بهینه‌سازی معابر اصلی شهر را برای تردد ایمن دوچرخه‌سواران مطرح و بیان کرد: یکی از مهم‌ترین مطالبات مردم از شهرداری ایمن‌سازی معابر برای تردد دوچرخه‌سواران بوده که موردتوجه قرارگرفته و در جهت تأمین این مطالبه معابر بهینه و استاندارد می‌شوند.

وی سپس موضوع تأمین پارکینگ در هسته مرکزی را نیز موردتوجه قرارداد و تأکید کرد: یکی از مشکلات مهم در تأمین پارکینگ در هسته مرکزی، تملک زمین و نبود فضای مناسب در این منطقه است.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم ادامه داد: پارکینگ مجتمع سیرنگ، میدان روح‌الله و پارکینگ شرقی در حال پیگیری بوده و همچنین پارکینگ خیابان باجک جنب مخابرات یکی از پارکینگ‌های در دست پیگیری است.

وی از شناسایی 10 لکه برای ساخت پارکینگ موتورسیکلت خبر داد و خاطرنشان کرد: 10 لکه برای ساخت پارکینگ موتورسیکلت در هسته مرکزی شهر شناسایی‌شده و بازدیدهای میدانی آن انجام‌شده است.

ذاکریان در ادامه به مشکلات ناوگان اتوبوسرانی پرداخت و افزود: متأسفانه باوجود پیگیری‌های انجام‌شده بودجه‌ای که سهم دولت برای خرید اتوبوس بوده هنوز به قم اختصاص داده نشده است.

وی با توجه به برنامه‌های شهرداری برای نوسازی اتوبوس‌ها تصریح کرد: به علت تحریم‌ها خرید اتوبوس از دستور کار شهرداری خارج‌شده و اتوبوس‌ها در حال نوسازی بوده و با توجه به قراردادهای بسته‌شده اتوبوس‌های نوسازی شده در چند مرحله وارد ناوگان اتوبوسرانی قم می‌شود.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم  ورود 10 دستگاه اتوبوس نوسازی شده را به ناوگان اتوبوسرانی اعلام کرد و گفت: با توجه به قراردادهای بسته‌شده تا چند سال آینده مشکلی در ناوگان اتوبوسرانی نداشته و 350 اتوبوس به‌صورت تمام‌وقت به شهروندان خدمات‌رسانی می‌کنند.

وی در پایان به مسئله تعطیلی پارکینگ‌ها و ناوگان اتوبوسرانی در دوران شیوع ویروس کرونا نیز اشاره کرد و گفت: با تعطیلی پارکینگ‌ها و بخشودگی اجاره پارکینگ‌ها بیش از 4 میلیارد تومان درآمد سازمان محقق نشده و خسارات مالی زیادی به مجموعه وارد شد.

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز و درج لینک خبر بلامانع است. در غیر اینصورت حق این رسانه برای پیگرد قانونی محفوظ است.
برای ثبت شکایت از گران‌فروشی‌ها اینجا را کلیک کنید.

پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی موتورسیکلت در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا