ساخت انواع موتورسیکلت جزء رشته فعالیت‌های دارای اولویت کشور برای سال 99 شناخته شد

به پویش مردمی «موتورسیکلت من ساخت کجاست؟» ملحق شوید. برای اطلاع از دلیل این حرکت اینجا را کلیک کنید.

به گزارش موتورسیکلت نیوز، سعید زرندی گفت: صنایع پیشران براساس برخی معیارها از جمله صادراتی بودن، سهم در ارزش افزوده، داخلی سازی و… استخراج شده و این صنایع قادرند بیشترین تحرک را در طول زنجیره قبل و بعد خود ایجاد کنند.

وی توضیح داد: به بیان دیگر از طریق تزریق منابع مالی به این فعالیت‌ها، بیشترین تحرک در طول زنجیره ایجاد خواهد شد، همچنین به‌دلیل در نظر گرفتن شاخص صادراتی بودن، بیشترین ارزآوری در بین فعالیت‌ها را ایجاد خواهند کرد.

معاون طرح و برنامه تاکید کرد: در سال 99 تمرکز بیشتری بر روی این صنایع خواهیم داشت و همه سازمان‌های تابعه و سازمان‌های استانی این سیاست را دنبال خواهد کرد و سرمایه گذاران را به این سو سوق خواهیم داد.

وی گفت: در معرفی به صندوق توسعه ملی و بانک‌ها این صنایع را در اولویت اصلی قرار خواهیم داد.

زرندی تصریح کرد: زنجیره‌های ارزش این تولیدات را دنبال می‌کنیم و تلاش داریم شرکت‌های دانش‌بنیان را به این صنایع هدایت کنیم تا موضوع نوآوری در این بخش دنبال شود.

وی گفت: هدف‌گذاری نهایی کشور، تولید مبتنی بر مزیت نسبی با رویکرد صادراتگرا است .

معاون طرح و برنامه همچنین در خصوص شناسایی و معرفی صنایع اشباع نیز گفت: پیرو سیاست‌های توسعه سرمایه‌گذاری در بخش صنعت، معدن و تجارت، ظرفیت‌های تولیدی و خدماتی زیادی در سراسر کشور ایجاد شده است و علی‌رغم توصیه‌های صورت‌گرفته، در برخی از رشته فعالیت‌ها، ظرفیت‌های ایجادشده از نیاز کشور بیشتر است و بعضاً موجب شده تا برخی واحدها در حداکثر ظرفیت فعالیت ننمایند.

وی گفت: گرچه توسعه صادرات می‌تواند رافع این مشکل باشد اما نوع محصولات و نداشتن صرفه و پتانسیل صادرات، کیفیت محصولات تولیدی، رقابت در بازارها و … از موانع عملیاتی شدن این مهم است.

معاون طرح و برنامه افزود: ازآنجاکه صرف بهینه منابع جهت سرمایه‌گذاری‌های جدید بسیار حائز اهمیت است، با همکاری تشکل‌های بخش خصوصی در حوزه صنعت، معدن و تجارت و معاونت‌های تخصصی و سازمان‌های تابعه وزارت صنعت، معدن و تجارت، فعالیت‌هایی که به این دلایل اشباع بوده و دارای ریسک سرمایه‌گذاری بالا هستند، شناسایی و اطلاع‌رسانی شده است .

وی گفت: سرمایه‌گذاری در این زمینه توصیه نمی‌شود البته سرمایه‌گذاری در این صنایع، صرفاً با هدف صادرات قابل قبول بوده و مورد تأیید است.

برای مشاهده اطلاعات این صنایع فایل ذیل را مشاهده کنید.

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز و درج لینک خبر بلامانع است. در غیر اینصورت حق این رسانه برای پیگرد قانونی محفوظ است.
برای ثبت شکایت از گران‌فروشی‌ها اینجا را کلیک کنید.

پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی موتورسیکلت در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا