دستگاه‌های اجرایی قم برای کاهش آلودگی هوا همکاری کنند

برای ثبت شکایت از گران‌فروشی‌ها اینجا را کلیک کنید.

بهرام سرمست شامگاه یکشنبه در جلسه کارگروه اضطرار آلودگی هوا افزود: قانون هوای پاک باید به‌خوبی در قم اجرایی شود و به همین منظور باید جلسات منظم و مستمر برگزارشده و گزارش‌های آن هر سه ماه به استانداری ارسال شود.

وی بر ضرورت تخصیص گاز به نیروگاه سیکل ترکیبی قم تاکید کرد و گفت: البته این نیروگاه باید تمامی ضوابط و استانداردهای زیست‌محیطی را رعایت کرده و در صورت استفاده از سوخت مایع با تقویت سیستم‌های فیلتراسیون خود آلودگی‌ها را به حداقل کاهش دهد.

وی همچنین معضل صنایع آلاینده پیرامون شهر قم را موردتوجه قرار داد و گفت: باید با برنامه‌ریزی مشخص برای انتقال آن‌ها به شهرک‌ها و نواحی صنعتی، نوسازی خطوط تولید و یا بهبود شرایط زیست‌محیطی آن‌ها با استفاده از سیستم‌های نوین کاهش آلودگی اقدام شود.

استاندار قم با اشاره به اقدام‌های موثری که در حوزه حمل‌ونقل درون‌شهری قم انجام‌شده است، تصریح کرد: برای کاهش آلودگی هوا باید در رابطه با استفاده مردم از حمل‌ونقل عمومی فرهنگ‌سازی شده و زمینه استفاده مردم از این امکانات تسهیل شود.

وی در پایان بابیان اینکه تعداد موتورسیکلت‌ها در قم به نسبت جمعیت رقم بالایی است، خاطرنشان کرد: باید برای اسقاط موتورسیکلت‌های فرسوده و توسعه موتورسیکلت‌های برقی در شهر قم برنامه‌ریزی و اقدام‌های لازم انجام شود.

جلسه کارگروه اضطرار آلودگی هوا با حضور استاندار قم و جمعی از مدیران و کارشناسان دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط در سالن جلسات امام جواد(ع) استانداری قم برگزار شد.

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز و درج لینک خبر بلامانع است. در غیر اینصورت حق این رسانه برای پیگرد قانونی محفوظ است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا