کیفیت بنزین ارتباطی به آلودگی هوا ندارد

جدول تغییرات قیمت موتورسیکلت

به گزارش موتورسيكلت نيوز، سیده فاطمه ذوالقدر در توضیح علت تشدید آلودگی هوا در تهران بیان کرد:‌ براساس گزارشات ارائه شده یکی از عوامل تشدید آلودگی هوا وجود خودروهای فرسوده در کشور است. مشخصا سامانه حمل و نقل اتوبوس از فرسودگی رنج می‌برد. ما حدود ۷ هزار اتوبوس فرسوده داریم که نیاز به بازسازی دارند. همچنین ده‌ها هزار سرویس مدارس گازسوز هستند. آن‌ها در سطح تهران تردد می‌کنند که عاملی دیگر برای تشدید آلودگی هوا به حساب می‌آیند.

به گفته وی وضعیت موتورسیکلت‌ها و استفاده از سوخت دیزلی و تاکسی‌های فرسوده عامل دیگری در تشدید آلودگی هوا است. طبق قانون برنامه ششم و قانون هوای پاک باید خودروهای نو جایگزین خودروهای فرسوده و از رده خارج شوند. برای این کار ثبت نامی جهت دادن تاکسی‌های نو صورت گرفته اما تحویل داده نشده است آن هم به دلیل تحریم‌ها و مشکلات بودجه‌ای بوده است. لذا ما در این باره خلاء قانونی نداریم بلکه مشکل به دلیل اجرا است.

این عضو مجمع نمایندگان تهران همچنین اظهار کرد: از طرف دیگر کارخانه‌ها در تهران از سوخت جایگزین استفاده می‌کنند. مشخصا شهر ری به اندازه ۶ یا ۷ استان کارخانه دارد که این منشاء آلودگی‌های زیادی است. باید برای رفع مشکل آلودگی هوا تمامی دستگاه‌ها بسیج شده و فکری کنند. مجلس هم جلسات نظارتی‌اش را با سایر مسئولان دولت برگزار خواهد کرد.

انتهای پیام

اولین رسانه رسمی با عنوان و موضوع کارآفرینی در ایران
برای مشاهده کارآفرینی پرس اینجا را کلیک کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا