مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

رتبه‌بندی پرفروش‌ترین موتورسیکلت‌های جهان در سال 2023

رتبه‌بندی پرفروش‌ترین برندهای موتورسیکلت جهان در سال 2023 تحت سلطه هوندا. سه تولیدکننده هندی در بین 5 شرکت برتر و چهار شرکت چینی در بین 10 شرکت برتر قرار دارند.

به گزارش موتورسیکلت نیوز، برای اولین‌بار تصمیم گرفتیم رتبه‌بندی 10 برند برتر جهان را به اشتراک بگذاریم. لطفاً توجه داشته باشید که داده‌ها فقط شامل 2/3 چرخ در دسته اسکوتر، آندربن، موتورسیکلت و موپد هستند. این بدان معنی است که توک توک و ای‌.تی‌.وی/ آر.یو.وی یا اسکوتر ضربه‌ای را شامل نمی‌شوند.

در طول سال 2023، صنعت موتورسیکلت جهانی (شامل موتورسیکلت، اسکوتر، موپد، آندربن) با 62.5 میلیون فروش بهبود یافته است که 2.6 درصد افزایش یافته است، اگرچه سقوط ناگهانی برای بخش الکتریکی گزارش شده است.

با نگاهی به داده‌های فروش ترکیبی در سال، 92 کشوری که برای آن ثبت‌نام‌های جدید دوچرخ را جمع‌آوری می‌کنیم، رتبه‌بندی 10 برند برتر تغییرات کمی را نسبت به سال گذشته نشان می‌دهد که 2 سازنده چینی به‌عنوان قهرمان داستان، یکی در سرنوشت بد و دیگری در خوب هستند. با این حال، با شروع از بالا، رهبر، مانند 50 سال گذشته هوندا است.

البته جای تعجب نیست. تقریباً به خوبی شناخته شده است که تولیدکننده ژاپنی با حدود یک سوم صنعت در دستان خود بر این صنعت تسلط دارد.

در سال 2023، هوندا 18.4 میلیون دستگاه دوچرخ در سراسر جهان (+4.3%) نزدیک به 0.7 میلیون بیشتر از سال قبل فروخت.

رتبه دوم (Indian Hero Motor) به لطف 5.6 میلیون دستگاه فروش (+5.4٪) که بیشترین فروش را در هند کسب کرده است، این موقعیت را به‌دست آورد.

در جایگاه سوم، یاماها با 4.6 میلیون دستگاه (+0.9%) قرار دارد. سهم بازار یاماها با 7.5 درصد، 5 امتیاز کمتر از دستاورد سال 2012 است.

باجاج خودرو هندی با 3.6 میلیون دستگاه فروش (+8.7%) به لطف عملکرد داخلی قوی در جایگاه چهارم قرار دارد.

در جایگاه پنجم یکی از سریع‌ترین رشدهای OEM هند، تی‌وی‌اس موتور، که 3.4 میلیون دستگاه (+19.8٪) فروخت.

همچنین (Yadea)، متخصص خودروهای برقی، با از دست دادن 3 رتبه نسبت به سال قبل، در مشکلات عمیقی قرار دارد. فروش 2.5 میلیون خودروی الکتریکی در سال 2023، 49.7 درصد کاهش نسبت به سال قبل را گزارش کرد.

در جایگاه هفتم، سوزوکی با 1.9 میلیون دستگاه فروش (+7.1%) قرار دارد. پشت سه غول چینی هائوجو، لونسین و زونگشن.

انتهای پیام/

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز و درج لینک خبر بلامانع است. در غیر اینصورت حق این رسانه برای پیگرد قانونی محفوظ است.
خبرنگار
محمدعلی نژادیان
منبع
motorcyclesdata
برای ثبت شکایت از گران‌فروشی‌ها اینجا را کلیک کنید.

پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی موتورسیکلت در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا