مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

۸۶‌ درصد موتورسیکلت‌‏‌ها در کشور بیمه شخص ثالث ندارند

رئیس کل بیمه مرکزی گفت: ۸۶‌درصد موتورسیکلت‌‌‌ها در کشور بیمه شخص ثالث ندارند و باید در این زمینه فرهنگ‌سازی لازم انجام شود. علی استاد هاشمی صبح پنج شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه در تبریز، ضمن اشاره به نقش بی‌بدیل صنعت بیمه در اقتصاد کشور، گفت: جمع‌‌‌آوری ریسک از کل صنعت و اقتصاد و کمک به تامین مالی و سرمایه‌گذاری در اقتصاد، کارکرد صنعت بیمه در همه جای جهان است. وی با بیان اینکه ضریب نفوذ بیمه در ایران پایین است، افزود: ریسک را در صنعت و اقتصاد پوشش می‌دهیم و تمام صنایع بزرگ ایران از جمله ناوگان هوایی، کشتی‌‌‌ها، پتروشیمی‌‌‌ها و سایر صنایع بزرگ کشور تحت پوشش بیمه قرار دارد.

به گزارش موتورسیکلت نیوز به نقل از دنیای اقتصاد، وی با اشاره به اینکه کم بیمگی در استان ضعف اقتصادی نیست و باید فرهنگ‌سازی و آگاهی‌رسانی بیشتر شود، ادامه داد: برای جبران ضعف شرکت‌های بیمه در حوزه سرمایه‌گذاری، باید اوراق مختلف بیمه‌‌‌ای ایجاد کنیم تا به راحتی تامین مالی شود. رئیس کل بیمه مرکزی اضافه کرد: آیین‌‌‌نامه سرمایه‌گذاری ما تلاش می‌‌‌کند که سرمایه‌گذاری را برای شرکت‌ها تسهیل کند، از جمله این اقدامات می‌توان به سرمایه‌گذاری سپرده‌‌‌های بیمه عمر شرکت‌ها در صندوق‌های طلا اشاره کرد. وی همچنین به ارائه مجوز خدمات بیمه‌ای برای بانوان سرپرست خانواده اشاره کرد و گفت: بیمه ملت سال گذشته برای فعال کردن این بیمه اقدام کرده است.

وی در خصوص نقش تحریم‌‌‌ها در توسعه بین‌المللی شرکت‌های بیمه‌‌‌ای، گفت: می‌‌‌خواهیم شرکت بیمه مشترک با یک کشور ایجاد کنیم اما بحث تحریم‌‌‌ها به شدت روی آن سایه انداخته و نگران هستند. وی اضافه کرد: از سال گذشته مرکز نوآوری را در بیمه مرکزی ایجاد کردیم که امسال آن را در کنار پژوهشکده بیمه پایدار کنیم. رئیس بیمه مرکزی به لزوم حمایت از طرح‌های دانش‌بنیان صنعت بیمه اشاره کرد و گفت: با‌هزار میلیارد تومان صندوق سرمایه ایجاد شده است و این صندوق تا پایان سال افتتاح خواهد شد تا در سال آتی شاهد رونق طرح‌های نوآورانه در صنعت بیمه باشیم. استاد‌هاشمی با بیان اینکه باید فعالیت‌‌‌های نوآورانه را شتاب بدهیم، ادامه داد: یکی از برنامه‌‌‌ها، مشارکت در اوراق فروش متری مسکن است که در حال مذاکره با شرکت‌های سرمایه‌گذاری بیمه‌‌‌ای هستند. الان در آیین‌‌‌نامه جدید، دست شرکت‌ها باز است. وی در خصوص اوراق بیمه اتکایی گفت: برخی از شرکت‌ها اوراق مختلف را مجوز می‌‌‌گیرند. مجوز اوراق بیمه‌های اتکایی صادر شده و تا یکی دو ماه آینده اجرایی می‌شود.

پایان پیام/

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز و درج لینک خبر بلامانع است. در غیر اینصورت حق این رسانه برای پیگرد قانونی محفوظ است.
منبع
دنیای اقتصاد
برای ثبت شکایت از گران‌فروشی‌ها اینجا را کلیک کنید.

پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی موتورسیکلت در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا