تشکری هاشمی: موتورسیکلت‌های الکتریکی به حل چالش آلودگی‌ صوتی و هوا کمک می‌کند

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران گفت: با تبدیل موتورسیکلت‌های بنزینی به موتورهای برقی، مشکل آلودگی صوتی و آلودکی ناشی از تردد موتورسیکلت‌های بنزین‌سوز برطرف خواهد شد.

به گزارش موتورسیکلت نیوز به نقل از تسنیم، سید جعفر تشکری‌هاشمی با بیان اینکه یکی از دغدغه‌های شهروندان تهرانی، لجام‌گسیختگی موتورسیکلت‌های سطح شهر است، اظهار کرد: متأسفانه موتورسیکلت‌ها هیچ قاعده‌ای را در تردد تمکین نمی‌کنند و بی انضباطی‌های فراوانی از سوی آنها شاهد هستیم. 

وی با بیان اینکه در موضوع آلودگی صدا و آلودگی سوختی که موتورسیکلت‌ها دارند می‌توان گفت از هر بعد نگاه کنیم، موتورسیکلت‌ها یک عارضه شهری محسوب می‌شوند، ادامه داد: بخشی از این کار باید با کمک پلیس راهنمایی و رانندگی به نتیجه برسد و طبیعتاً، پلیس راهور باید با تخلفاتی که در سطح شهر رخ می‌دهد، برخوردهای قانونی انجام دهد؛ بخش دیگر نیز کارهای فرهنگی، آموزشی و مشارکت‌های اجتماعی است تا این ناهنجاری اجتماعی به حداقل برسد. 

   رئیس کمسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران تصریح کرد: وظیفه‌ای هم برای شهرداری تهران تکلیف شده که با 700 میلیارد تومان اعتبار تعیین شده، تبدیل موتورسیکلت‌های بنزین‌سوز به موتورهای برقی انجام شود؛ در صورت تحقق آن می‌توان گفت که اگر موتورسیکلت‌های بنزین‌سوز حذف و موتورهای برقی جایگزین آنها شوند، مشکل آلودگی هوا و صوتی نخواهیم داشت علاوه بر این برخی از مانورهای پر خطر و برخی از کارهای نامتعارفی که با موتورسیکلت‌های بنزین‌سوز انجام می‌شود نیز کمتر اتفاق خواهد افتاد. 

به گزارش تسنیم، تشکری‌هاشمی پیش از این اعلام کرده بود که در بودجه سال جاری مبلغ 700 میلیارد تومان برای مسئله موتورسیکلت در نظر گرفته شده که امیدواریم با همت شهرداری تهران شاهد اتفاقات خوبی در این حوزه باشیم. این 700 میلیارد تومان در مسئله ارائه تسهیلات به موتورسیکلت‌داران هزینه خواهد شد تا پشتیبانی مالی برای خرید موتورسیکلت برقی را داشته باشند.

انتهای پیام/ 

منبع
تسنیم

پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی موتورسیکلت در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا