بانوی موتورسوار ایرانی مرتفع‌ترین جاده‌های جهان را فتح کرد

کانون جهانگردی و اتومبیلرانی از نخستین بانوی ایرانی که طی ۱۶ روز مرتفع‌ترین جاده‌های جهان را با موتورسیکلت پیمود، تجلیل و قدردانی کرد.

به گزارش موتورسیکلت نیوز به نقل از ایرنا، مراسم تجلیل از نخستین بانوی ایرانی موتورسوار که موفق شد مرتفع ترین جاده های جهان را طی کند، امروز یکشنبه ۲۱ آبان ماه ۱۴۰۲ برگزار و در آن از نیلوفر رویتوند که به نمایندگی از کانون جهانگردی و اتومبیلرانی و با حمایت پانسیون وسایل نقلیه ۱۹۶۹، مجموعه یونیماگ ایران و شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی رویای شیرین به کشور هندوستان سفر کرده بود، تجلیل و قدردانی شد.

جاده‌های موتور سواری اوملینگلا با ۵ هزار و ۸۰۰ متر ارتفاع، کاردونگلا با بیش از ۵ هزار و ۵۰۰ متر و چانگلا با ارتفاع حدود ۵ هزار و ۴۰۰ متر از جمله مسیرهای سفر بانوی موتور سوار ایرانی در جاده های صعب العبور و مرتفع هند بود.

رانندگی در مسیر له به جامو و کشمیر که به جاده مرگ هندوستان معروف است، سفر به لداخ و کشمیر و عبور از له، نوبرا، پانگونگ، لامایورو، دراس، کارگیل، سونامارگ، سریناگار و…، از دیگر برنامه های سفر “نیلوفر روئیتوند” بود.

یکی از سخت‌ترین مسیرهای آفرودی هند مسیر نوبرا به پنگونگ با ۷۰ درصد آفرود که این بانوی ایرانی موفق شد از آن با موفقیت عبور کند.

به علت موقعیت جغرافیایی و شرایط نظامی جاده اوملینگلا، تنها مردم هند و افراد دارای گذرنامه هندی اجازه ورود به آن را دارند. اغلب جهانگردانی که موفق به رانندگی در این جاده شده‌اند یا به صورت غیرقانونی و از طریق جاده‌های بیراهه وارد این منطقه شده‌اند.

تعداد توریست‌هایی که از طریق سفارت کشورشان موفق به گرفتن مجوز ورود به این جاده شدند نیز بسیار محدود است. اما این بانوی ایرانی به عنوان نماینده کانون جهانگردی و اتومبیلرانی و با هماهنگی های صورت گرفته و اخذ مجوز های لازم، موفق شد نام خود را به عنوان که موفق شده به این منطقه ویژه سفر کند، به ثبت رساند.

پایان پیام/

منبع
ایرنا

پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی موتورسیکلت در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا