سرهنگ رازقی: روزانه 4 میلیون و 500 هزار موتورسیکلت در شهر تهران تردد دارند

سرهنگ رازقی گفت: روزانه ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار موتورسیکلت در تهران تردد می‌کنند و یکی از معضلات شهر، نداشتن معاینه فنی این موتورها است.

به گزارش موتورسیکلت نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سرهنگ رازقی گفت: در شهر تهران حدود چهار میلیون و پانصد هزار موتورسیکلت روزانه در حال تردد هستند و متاسفانه سهم بالایی در آلودگی پایتخت دارند. 

وی افزود: کارشناسان اعلام کرده‌اند که وضعیت موتورسیکلت از لحاظ آلودگی چندین برابر خودرو ها است و متاسفانه با این وضعیت معاینه فنی برای این موتورسیکلت‌ها صادر نمی‌شود و الزامی برای گرفتن معاینه فنی هم ندارند. 

سرهنگ رازقی بیان داشت: متاسفانه یکی از معضلات شهر تهران نداشتن معاینه فنی موتورسیکلت‌ها است و علیرغم اینکه تاثیر زیادی بر افزایش و حجم آلودگی هوا دارند و وضعیت نامناسبی را در این خصوص بوجود آورده‌اند تاکنون اقدامی برای صدور معاینه فنی برای موتورسیکلت‌ها صورت نگرفته است. 

معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ افزود: موتورسیکلت‌ها به صورت قانونی باید معاینه فنی بگیرند ولی تاکنون ساز و کاری در این خصوص فراهم نشده است و قسمت‌هایی که وظیفه صدور معاینه فنی برای موتورسیکلت‌ها را دارند تاکنون جدیت لازم را برای این کار نداشته‌اند.

وی گفت: معاینه فنی موتورسیکلت به دو بخش مربوط می‌شود، سیستم آلاینده و سیستم ایمنی وسیله نقلیه که حتما باید ساز و کار آن مشخص و شرایط لازم مهیا گردد و الزامات لازم برای اخذ معاینه فنی توسط موتورسواران حتما فراهم شود.

سرهنگ رازقی افزود: در کنار این اقدام حتما مکانیزم برخورد با موتورسیکلت‌هایی که فاقد معاینه فنی هستند باید وجود داشته باشد. الان برخورد با خودروهایی که فاقد معاینه فنی هستند به صورت مکانیزه توسط دوربین هایی که نصب شده در حال انجام است ولی این ساز وکار برای موتورسیکلت علیرغم الزامات قانونی فراهم نشده است.

وی گفت: اگر مشوق‌هایی برای راکبین و مالکین موتورسیکلت در نظر گرفته شود و در ابتدا داوطلبانه برای اخذ معاینه فنی مراجعه نمایند می‌تواند شرایط خیلی بهتری را برای ترغیب آنان مهیا سازد و در مرحله بعدی شرایط سختگیرانه تری برای کسانی که مراجعه نمی‌کنند بوجود بیاید تا این معضل در شهر تهران که موتورسیکلت‌ها سهم زیادی در آلودگی هوا دارند رفع شود.

پایان پیام/

منبع
باشگاه خبرنگاران جوان

پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی موتورسیکلت در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا