توصیه‌های رئیس پلیس هرمزگان برای پیشگیری از سرقت موتورسیکلت

رئیس پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی استان هرمزگان، به منظور پیشگیری از وقوع سرقت موتورسیکلت، توصیه‌های لازم را به شهروندان ارائه کرد.

به گزارش موتورسیکلت نیوز به نقل از ایسنا، سرهنگ علی اکبر خرمی، صبح امروز (پانزدهم آبان‌ماه)، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بدون شک بهترین مکان برای نگهداری موتورسیکلت، پارکینگ می باشد. درهرنقطه از شهرکه قصد رها نمودن موتورسیکلت خودرا دارید، آن را به پارکینگ های عمومی سطح شهر بسپارید. درصورت عدم وجود پارکینگ، مطمئن شوید که موتورسیکلت خود را در منطقه ای پرتردد، با روشنایی کافی و در محدوده دید دوربین های مداربسته پارک و آن را به تجهیزات غیرقابل حرکت مانند تیرهای چراغ برق ویا میله های ثابت قفل کنید.

به گفته وی، موتورسیکلت خود را به ابزارهای ایمنی مانند سوئیچ مخفی، قفل با شاخ، قفل و زنجیر ضد برش تجهیز کنید.

سرهنگ خرمی گفت: استفاده از قفل دیسک با بی حرکت کردن چرخ موتورسیکلت از سرقت آن جلوگیری می کند. هنگام خرید قفل دیسک مطمئن شوید که برای دیسک موتورسیکلت شما مناسب است. برای بالابردن امنیت موتورسیکلت ، بهتر است که از دو قفل دیسک به صورت همزمان استفاده کنید. درصورتی که قصد ساخت کلید یدکی برای موتورسیکلت خود دارید، شخصا نظارت و از واگذاری کلید به افراد ناشناس خودداری کنید.

رئیس پلیس پیشگیری استان هرمزگان عنوان داشت: هیچ گاه موتورسیکلت خود را حتی برای انجام کارهای کوتاه مدت، به صورت روشن رها نکنید و زمانی که موتورسیکلت خودرا خاموش می کنید، از برداشتن سوییچ غافل نشوید وشرایط رابرای سارقان آماده نکنید. حتی اگر درگیر حوادثی مانند تصادف و یا درگیری شدید، اولین قدم سوییچ موتورسیکلت رابردارید.

سرهنگ خرمی افزود: راکبان استفاده از دزدگیر را برای افزایش ایمنی موتورسیکلت خود فراموش نکنند، یکی از آسانترین راه ها برای جلوگیری از سرقت موتورسیکلت استفاده از دزد گیر می باشد که با فعال شدن، موجب انصراف سارقان از موتورسیکلت شما خواهد شد.

وی تشریح کرد: برای داشتن بهترین عملکرد ضد سرقت، لازم است بیش از یک مورد از روش های پیشگیری از سرقت را به طور همزمان استفاده کنید. هرچه از تجهیزات ایمنی بیشتری روی موتورسیکلت خود استفاده کنید،احتمال اینکه سارقان موتورسیکلت شما را برای سرقت انتخاب کنند خیلی کمتر خواهد بود.

انتهای پیام

منبع
ایسنا

پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی موتورسیکلت در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا