مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

تردد سبز با افزایش میکروموبیلیتی در شهرهای ایرلند

شهرهای لیمریک و ناوان در ایرلند شمالی از این پس از خدمات دیجیتالی بیشتری در زمینه میکروموبیلیتی‌هایی نظیر دوچرخه و چرخ‌های باربر برخوردار خواهند شد.

به گزارش موتورسیکلت نیوز به نقل از ایمنا، کمپانی فناوری حمل‌ونقل Tier ادعا کرده است که به‌زودی نرم‌افزار مشترک جدیدی برای شهروندان لیمریک و ناوان توسعه خواهد داد که بهره‌گیری از دوچرخه‌های الکتریکی و گاری‌های باربر را برای شهروندان تسهیل می‌کند. بدون شک، این اقدام افراد بیشتری را به عبور و مرور از طریق دوچرخه‌های الکتریکی و چرخ‌های باربر اشتراکی سوق خواهد داد و در کاهش گرایش آن‌ها به تردد از طریق خودروهای شخصی نقش مهمی ایفا خواهد کرد که این امر به سهم خود می‌تواند در به حداقل رساندن انتشار گازهای آلاینده ناشی از حمل‌ونقل شهری بسیار سهیم باشد.

نرم‌افزار جدید کمپانی Tier قابل استفاده برای دوچرخه‌های معمولی اشتراکی، دوچرخه‌های الکتریکی اشتراکی، دوچرخه‌های اشتراکی دارای ایستگاه، دوچرخه‌های اشتراکی بدون ایستگاه و سه‌چرخه‌های باربر خواهد بود و امکان تغییر مسیر یا جایگزین کردن وسیله نقلیه را با سایر دوچرخه‌ها در ایستگاه‌های مختلف فراهم می‌آورد. در واقع، شهروندان لیمریک و ناوان قادر خواهند بود با استفاده از این نرم‌افزار سفر خود را از طریق میکروموبیلیتی‌های اشتراکی طراحی کنند و در نزدیک‌ترین فاصله نزدیک به مقصد خود پیاده شوند. نکته جالب‌توجه در مورد نرم‌افزار نام‌برده اینکه، شهروندان لیمریک و ناوان می‌توانند از آن برای تردد از طریق میکروموبیلیتی‌های اشتراکی در داخل هر دو شهر بهره بگیرند و نیازی به نصب نرم‌افزار جدید برای این منظور نخواهند داشت.

فزایش دسترسی به انواع دوچرخه‌های اشتراکی و سه‌چرخه‌های باربر از دیگر ویژگی‌های نرم‌افزار جدید است که تمام نیازهای شهروندان را برآورده می‌کند و ضرورت عبور و مرور از طریق خودروهای شخصی را به حداقل می‌رساند.

مدیران لیمریک و ناوان امیدوار هستند که افزایش خدمات حمل‌ونقل در بخش میکروموبیلیتی‌ها به ایجاد سیستمی یکپارچه در این دو شهر منجر شود که برآورده کردن نیازهای تردد سبز شهروندان را به دنبال دارد و از طریق کاهش گرایش آن‌ها به عبور و مرور با خودروها، تحقق اهداف صفر انتشار کربن را تسهیل خواهد کرد.

پایان پیام/

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز و درج لینک خبر بلامانع است. در غیر اینصورت حق این رسانه برای پیگرد قانونی محفوظ است.
منبع
ایمنا
برای ثبت شکایت از گران‌فروشی‌ها اینجا را کلیک کنید.

پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی موتورسیکلت در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا