همکاری با بازاریاب به‌صورت غیرحضوری

توضیح سردار محمدحسین حمیدی درباره توقیف موتوسیکلت‌های سنگین

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ از عاقبت موتورسیکلت‌های سنگین توقیفی گفت.

به گزارش موتورسیکلت نیوز به نقل از تسنیم، سردار محمدحسین حمیدی؛ رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه “پلیس با موتورسیکلت‌های سنگین توقیفی چه می‌کند؟” اظهار کرد: پلیس به‌صورت شبانه‌روز و حتی در روزهای تعطیل بزرگراه‌های شهر را رصد می‌کند تا در صورت مشاهده موتورسیکلت‌های سنگین با آنها طبق قانون برخورد کند.

وی افزود: برخی از اقدامات پلیس در مواجهه با موتورسیکلت‌سواران ایجابی (رفتارهای تشویقی و فرهنگی) و برخی دیگر سلبی (توقیف، جریمه و…) است؛ برخورد با موتورسیکلت‌های سنگین جزو برخوردهای سلبی پلیس به حساب می‌آید.

رئیس پلس راهور به چرایی برخورد سلبی پلیس با موتورسیکلت‌های سنگین اشاره و تصریح کرد: اکثر افرادی که موتورسیکلت سنگین دارند مدارک قانونی ورود به کشور ندارند و این موتورها جزو کالای قاچاق به حساب می‌آید.

سردار حمیدی خاطرنشان کرد: به همین دلیل است که موتورسیکلت‌های سنگینی که توسط پلیس توقیف می‌شوند به پارکینگ منتقل می‌شوند تا مدارک آنها بررسی شود؛ به‌دلیل اینکه اغلب این موتورسیکلت‌های سنگین فاقد مدارک قانونی ورود به کشور هستند، ممکن است این موتورسیکلت‌ها در پارکینگ بماند تا فرسوده شود.

وی گفت: البته در برخی از موارد پلیس با کسب اجازه از مرجع قضایی از این موتورسیکلت‌های سنگین برای انجام مأموریت‌ها استفاده می‌کنند؛ یعنی برخی از موتورسیکلت‌های سنگین توقیفی در نهایت در اختیار پلیس قرار می‌گیرد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ در پایان تاکید کرد: به دلیل اینکه این موتورسیکلت‌ها، قاچاق محسوب می‌شوند و فاقد سند مالکیت هستند، مقام قضایی می‌تواند این اموال را به دستگاه‌های خدماتی و امدادی واگذار کند.

به گزارش تسنیم، موتورسیکلت‌هایی را که حجمی بالای 300 سی‌سی دارند، موتور سنگین می‌گویند، به‌طور کلی در ایران موتورهایی با حجم بیشتر از 250 سی‌سی نمی‌توانند در خیابان‌ها تردد کنند.

پایان پیام/

منبع
تسنیم

پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی موتورسیکلت در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا