همکاری با بازاریاب به‌صورت غیرحضوری

توقیف ۹۲ دستگاه وسیله نقلیه پلاک مخدوش در اردبیل

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان اردبیل از توقیف ۹۲ دستگاه خودرو و موتورسیکلت پلاک مخدوش و ناخوانا طی یک هفته اخیر در این استان خبر داد.

به گزارش موتورسیکلت نیوز به نقل از ایرنا، سرهنگ سیدحجت فتاحی، با بیان اینکه طرح برخورد قانونی و بدون اغماض با وسایط نقلیه فاقد پلاک و پلاک مخدوش در استان تداوم خواهد داشت، افزود: طی یک هفته اخیر ۹۲ دستگاه خودرو و موتور سیکلت فاقد پلاک و پلاک مخدوش در نقاط مختلف استان شناسایی، توقیف و به پارکینگ انتقال یافت.

وی اظهار کرد: رانندگانی که عمدی نسبت به جعل در ارقام پلاک انتظامی اقدام کرده بودند، جهت سیر مراحل قانونی و رسیدگی به مراجع قضایی معرفی شدند.

وی بیان کرد: رانندگی با خودرو و موتورسیکلت فاقد پلاک زمینه‌ساز وقوع انواع تخلفات و جرم بوده و پلیس با متخلفان به طور جدی و بدون اغماض برخورد خواهد کرد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان اردبیل اضافه کرد: طبق ماده ۷۲۰ قانون مجازات اسلامی هر کس ارقام و مشخصات وسایل نقلیه خود را دست کاری و تغییر دهد به حبس از ۶ ماه تا یک سال محکوم خواهد شد.

سرهنگ فتاحی با تاکید بر برخورد جدی و بدون اغماض پلیس با موتورسیکلت و خودروهای فاقد پلاک و پلاک مخدوش، ادامه داد: پلیس راهنمایی و رانندگی استان اردبیل با اجرای این طرح عملیاتی یک هزار و ۱۷۹ دستگاه خودرو و موتورسیکلت پلاک مخدوش و فاقد پلاک را اعمال قانون کرد.

وی گفت: طبق بررسی‌های صورت گرفته ۹۵ درصد رانندگان قوانین و مقررات را رعایت می‌کنند و تنها پنج درصد از رانندگان به قوانین و مقررات پایبند نیستند و پلیس در پاسخ به مطالبه عامه مردم اجازه نخواهد داد که پنج درصد راننده متخلف اراده خود را به ۹۵ درصد رانندگان منضبط تحمیل کنند.

پایان پیام/

پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی موتورسیکلت در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا