همکاری با بازاریاب به‌صورت غیرحضوری

حجت‌الله سلطانی افشا کرد: ما در ونزوئلا کارخانه دوچرخه‌سازی راه‌اندازی کردیم

سفیر ایران در ونزوئلا گفت: صحبت‌هایی در مورد سفر رئیس جمهور انجام شده است اما اینکه این سفر به‌طور دقیق در چه تاریخ و چه مقطع زمانی صورت بگیرد از سوی مقامات ذیصلاح و در زمان مناسب بررسی می شود.

به گزارش موتورسیکلت نیوز به نقل از رکنا، حجت‌الله سلطانی سفیر جمهوری اسلامی ایران در ونزوئلا در مورد ارزیابی خود از سطح روابط و همکاری ایران و ونزوئلا به‌خصوص در حوزه اقتصادی و تجاری گفت: روابط ما در همه حوزه‌ها به لحاظ سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، علمی و تکنیکی بسیار خوب و رو به جلو است. در حال حاضر روابط سیاسی ما با ونزوئلا در عالی‌ترین سطح وجود دارد و اشتراکات سیاسی بالایی با دولت و ملت این کشور داریم.

سفیر ایران در ونزوئلا با اشاره سطح روابط تهران و کاراکاس در حوزه اقتصادی و علمی و فرهنگی عنوان کرد: در حوزه اقتصادی پروژه‌های متعددی شکل گرفته و کارهای خوبی انجام شده است و شرکت‌های ایرانی متعددی در ونزوئلا مشغول به کار شده‌اند.

وی اظهار کرد: ما یکی از موفق‌ترین نمایشگاه‌های علم و فناوری را در ونزوئلا داشته‌ایم که ۸۵ شرکت دانش‌بنیان با ۱۴۵ مدیر و پژوهشگر در ونزوئلا شرکت کردند. در حوزه فرهنگی هم تبادل دانشجو و دانش‌آموز میان دو کشور را داریم لذا در همه عرصه‌ها روابط ایران و ونزوئلا به خوبی در حال حرکت است.

دوچرخه اتمی ایرانی‌ها در ونزوئلا

سفیر ایران در ونزوئلا یادآور شد: زمانی ما در همین ونزوئلا کارخانه دوچرخه‌سازی راه‌اندازی کردیم و رسانه‌های آمریکایی اعلام کردند که ایران در این کارخانه غنی‌سازی اورانیوم انجام می‌دهد و می‌خواهد فعالیت‌های هسته‌ای انجام دهد.

سلطانی افزود: چاوز رئیس جمهور ونزوئلا در آن مقطع در واکنش به این موضوع گفت که اگر ایرانی‌ها در این کارخانه غنی‌سازی انجام می‌دهند پس دوچرخه‌ای که از این کارخانه بیرون می‌آید دوچرخه اتمی است و او در آن سال‌ها این عبارت معروف یعنی «دوچرخه اتمی ایرانی‌ها در ونزوئلا» را بیان کرد.

وی عنوان کرد: به عنوان مثال چند سال قبل که بحث بنزین در ونزوئلا مطرح بود دوباره با دروغ‌پردازی جوسازی کردند که ایران چند تن طلا از این کشور خارج می‌کند اینها اخبار تایید نشده‌ای است که خود آنها هم به این موضوع را اذعان می‌کنند اما تعجب در این است که رسانه‌هایی که به داعیه اطلاع‌رسانی در دنیا را دارند و برای خودشان اعتباری قائل هستند چرا چنین اخباری را که هیچ پایه بر مستندات درست و قابلیت کاری ندارد را طرح می‌کنند.

انتهای پیام/

منبع
رکنا

پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی موتورسیکلت در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا