حذف الزام گواهی اسقاط برای شماره‌گذاری موتورسیکلت‌ها

معاون صنایع حمل و نقل وزارت صنعت، معدن و تجارت خواستار شماره گذاری موتورسیکلت بدون برگه گواهی اسقاط برای حمایت از تولیدکنندگان شد.

به گزارش موتورسیکلت نیوز به نقل از خبرگزاری صداوسیما، منوچهر منطقی در نامه‌ای به مشاور وزیر کشور در امور فناوری علت اصلی حذف الزام برگه گواهی اسقاط برای شماره گذاری خودرو‌های تجاری و موتورسیکلت را کمبود برگه اسقاط و رسوب محصولات تولیدی در انبار‌ها اعلام کرد.

وی اضافه کرد: با توجه به کمبود برگه اسقاط، شماره گذاری خودرو‌های تجاری و همچنین موتورسیکلت‌ها دچار مشکل گردیده است و عملاً واحد‌های تولیدی انبوهی از محصولات خود را در پارکینگ‌های متعدد انبار نموده اند و قابلیت عرضه ندارند که این مسئله علاوه بر کاهش تولید، افزایش قیمت محصولات در بازار را نیز به دنبال داشته است.

براساس آنچه که در این نامه آمده است، در صورت عدم وجود گواهی اسقاط، تولیدکنندگان باید مبلغ مابه ازای آن را در صندوق محیط زیست واریز نمایند تا براساس آن بتوان تسهیلات مناسبی را برای مشتریانی که قصد جایگزینی خودروی فرسوده خود را دارند اختصاص داد.

این موضوع در حالی مطرح می‌شود که مسئولان انجمن صنفی مرکز اسقاط خودرو معتقدند که گواهی اسقاط به اندازه کافی وجود دارد و در صورت اجرای این دستورالعمل، هیچ خودروی فرسوده‌ای از رده خارج نخواهد شد.

در مقابل، تولیدکنندگان موتورسیکلت معتقدند که بحث جایگزینی خودرو‌های فرسوده و الزام کردن شماره گذاری موتورسیکلت به از رده خارج کردن خودرو‌های فرسوده براساس آنچه که در قانون هوای پاک آمده است، تاکنون نتیجه قابل قبولی در کاهش آلودگی هوا نداشته است و تنها فرایند تولید را به دلیل زمان بر بودن دریافت گواهی اسقاط خودرو با کندی روبه رو کرده است.


بیشتر بخوانید:

برای مطالعه اخبار بیشتر درباره انجمن صنعت موتورسیکلت ایران اینجا را کلیک کنید.

پایان پیام/

منبع
خبرگزاری صدا و سیما

پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی موتورسیکلت در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا