سرهنگ مومنی: در فصل تابستان تصادفات موتورسيكلت افزايش پيدا می‌كند

رئیس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ با اشاره به جان باختن ۷ نفر از هموطنانمان در اثر حوادث رانندگی در معابر تهران دریک هفته اخیر گفت:بررسی‌ها نشان میدهد در فصل تابستان تصادفات موتور سیکلت افزایش پیدا میکند.

به گزارش موتورسیکلت نیوز به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، سرهنگ مومنی در برنامه ­رادیو تهران در خصوص آمار تصادفات در هفته‌ای که به پایان رسید گفت: در هفته‌ای که پشت سرگذاشتیم متاسفانه ۷ نفر از هموطنانمان در اثر حوادث رانندگی در معابر تهران جان خودشان را از دست دادند. 

وي افزود: این افراد از جمله یک نفر عابر پیاده در بزرگراه شهید بابایی بود که به علت عبور غیر مجاز از عرض بزرگراه جان خود را از دست داد.مورد دیگر راننده خودرو پژو که بر اثر بی احتیاطی و توقف در حاشیه بزرگراه آزادگان، بدون نصب علائم ایمنی و هشدار دهنده بر اثر برخورد یک دستگاه وانت با عقب پژو راننده پژو که در حال تعمیر خودرو بوده جان خود را از داد. 

سرهنگ مومنی در ادامه گفت: در هفته‌ای که گذشت ۵ نفر موتور سوار دیگر را از دست دادیم که یکی از آن‌ها در بزرگراه امام علی (ع) داخل خط ویژه بوده است. یک مورد در بزرگراه آزادگان، یک مورد در بزرگراه شهید نواب، یک مورد در بزرگراه شهید یاسینی که بخاطر سرعت خیلی زیاد و تغییر مسیر‌های ناگهانی تصادف اتفاق افتاد و راننده به علت نداشتن کلاه ایمنی و بر اثر اصابت سر با لبه‌ی جدول یا سطح آسفالت جان خود را از دست داده و یک مورد هم در بزرگراه صدر که راننده موتور سیکلت در حال حمل بار حجیم بوده بار اضافه داشته که از اطراف موتور هم بیرون زده بوده و در بزرگراه صدر در بین دو خودرو قرار میگیرد و بر اثر برخورد بار با یکی از وسایل نقلیه راننده موتور سیکلت قادر به کنترل موتور نبوده و روی زمین پرتاب میشود و در همان لحظه یک کامیون از روی سر راننده عبور می‌کند و جان خود را از دست میدهد.  

­رئیس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ بيان داشت: بررسی آمار‌ها در سال‌های گذشته نشان میدهد در فصل تابستان تصادفات موتور سیکلت افزایش پیدا میکنه و علت مرگ هم این است که رانندگان به خاطر گرمی هوا از کلاه ایمنی استفاده نمی‌کنند.

پایان پیام/

منبع
خبرگزاری صدا و سیما

پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی موتورسیکلت در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا