همکاری با بازاریاب به‌صورت غیرحضوری

طرح کنترل موتورهای سنگین از جمعه/انتقال ۱۰۰ موتورسیکلت به پارکینگ

رئیس پلیس ترافیک شهری گفت: طرح کنترل موتورسیکلت‌های سنگین در روزهای جمعه هر هفته در معابر بزرگراهی با مشارکت یگان امداد از جمله هفته جاری به اجرا درخواهد آمد.

به گزارش موتورسیکلت نیوز به نقل از مهر، سرهنگ محمد باقر سلیمی اظهار داشت: این طرح هر روز از ساعت ۷ صبح لغایت ساعت ۱۴ در ۱۰۰ نقطه شهر تهران شامل تقاطع‌ها، میادین و نقاط مهم با حضور همکارانم در پلیس راهور تهران بزرگ به اجرا در می‌آید.

وی افزود: در این طرح به تخلفاتی از جمله عبور از چراغ قرمز، حرکت خلاف جهت، حرکت در خط ویژه، حرکت در پیاده رو، به همراه نداشتن کلیه مدارک، رانندگی بانوان، صدای ناهنجار اگزوز، حرکات مخاطره آمیز و حمل بار غیر متعارف برخورد و رسیدگی می‌شود.

رئیس پلیس ترافیک شهری پیرامون فرآیند اجرای طرح گفت: ابتدا نوع تخلف توسط مأموران راهور حاضر در نقاط اجرای طرح شناسایی و تشخیص داده می‌شود و در مرحله بعد نسبت به استعلام از پلاک موتورسیکلت مبنی بر اینکه دارای سابقه سرقت هست یا خیر و یا اینکه از مراجع قضائی دستور توقیف دارد یا خیر بررسی می‌شود.

وی در ادامه بیان داشت: پس از اعمال قانون مدارک موتورسیکلت مورد بررسی قرار می‌گیرد و چنانچه مدارک کامل باشد با ارائه آموزش و تکمیل فرم تعهد در کمتر از یک ساعت ترخیص می‌گردد. اما اگر مدارک موتورسیکلت تکمیل نباشد، یا خلافی پرداخت نشده داشته باشد یا فاقد بیمه نامه معتبر باشد، تا تکمیل نمودن این مدارک ظرف مدت ۱۲ ساعت موتور به صورت امانی نزد همکاران نگهداری خواهد شد با تکمیل مدارک ترخیص در غیر این صورت به پارکینگ هدایت می‌گردد.

سرهنگ سلیمی گفت: این طرح تا اطلاع ثانوی در شهر تهران ادامه خواهد داشت و همچنین طرح کنترل موتورسیکلت‌های سنگین نیز در روزهای جمعه هر هفته در معابر بزرگراهی با مشارکت یگان امداد از جمله هفته جاری به اجرا در خواهد آمد.

رئیس پلیس ترافیک شهری افزود: از ۳۰ بهمن ماه تا امروز ۵۲۰۰ دستگاه موتورسیکلت توسط همکاران بنده در شهر تهران مورد بررسی قرار گرفته اند که کمتر از ۱۰۰ دستگاه به پارکینگ منتقل شده‌اند.

وی در خصوص علت هدایت این تعداد به پارکینگ‌ها بیان داشت: این موتورسیکلت‌ها شامل مواردی است که از سوی مراجع قضائی به دلیل اختلافات حقوقی دستور توقیف داشتند و یا به علت مخدوش نمودن پلاک به پارکینگ منتقل گردیده اند و یا پرونده مفتوح قضائی دارند.

سرهنگ سلیمی اظهار داشت: موتورسیکلت هیچ تفاوتی با سایر وسایل نقلیه ندارد. بنابراین همانطور که یک راننده سواری، کامیون و اتوبوس ملزم به رعایت قوانین و مقررات ترافیک می‌باشد همان انتظارات نیز از راکبین موتورسیکلت وجود دارد و امیدواریم موتور سواران از سرعت و سبقت غیرمجاز و تردد در پیاده رو خودداری نموده و با رعایت فاصله طولی مناسب حرکت نمایند و حقوق دیگر کاربران را محترم بشمارند.

وی در پایان تصریح کرد: متصرفین موتورسیکلت در خصوص به روز رسانی پلاک و اسناد مالکیت خود در اسرع وقت اقدام نمایند.

پایان پیام/

منبع
مهر

پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی موتورسیکلت در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا