رویکرد جدید پلیس راهور نسبت به موتورسواران + ویدئو

حدود ۴ میلیون موتورسیکلت در تهران وجود دارد که تعداد زیادی از راکبان به قوانین احترام نمی گذارند و عبور و مرور آنها از خطوط ویژه، پیاده رو و محل گذر عابران پیاده، بی توجهی به چراغ راهنمایی، توقف در پیاده روها و … تنها بخشی از تخلفاتی است که آنها مرتکب می شوند و آشفتگی و بی نظمی در شهر ایجاد می کنند.

به گزارش موتورسیکلت نیوز به نقل از همشهری، مردم اعتقاد دارند برای جلوگیری از تخلف موتورسواران باید قوانین بازدارنده باشد و پلیس هم سختگیرانه برخورد کند اما رئیس پلیس راهور تهران شیوه سلبی را موثر نمی داند و به گفته سردار محمد حسین حمیدی این روش از دیرباز در دستور کار نیروهای راهور قرار داشته و اگر نتیجه بخش بود امروز نباید شاهد افزایش تخلفات موتورسواران می بودیم.

رویکرد جدید پلیس راهور استفاده از ابزار آموزشی است و به همین دلیل اجرای طرح موتوریارپلیس را در دستور کار قرار داده و به استناد آمار اعلامی از سوی پلیس راهور تهران تا کنون بیش از ۹۸ هزار راکب تحت آموزش های این طرح قرار گرفته اند.

علی اصغر قائمی عضو شورای شهر تهران هم تمرکز بر فرهنگ را بهترین گزینه می داند و معتقد است با اقدامات فرهنگی نتایج بهتری در ساماندهی وضعیت موتورسواران حاصل می شود.

پایان پیام/

منبع
همشهری

پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی موتورسیکلت در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا