ثبت نام ۵۰۰ بنگاه، ثبت ۲۱۸ نیاز پژوهشی و تعریف ۲۸۱ پروژه در سامانه تاپ

به گزارش موتورسیکلت نیوز، برات قبادیان در تشریح عملکرد یکساله معاونت آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صمت، اظهار داشت: تهیه و تدوین طرح توانمندسازی تولید و توسعه اشتغال پایدار (تاپ) با هدف بهره برداری بهینه از ظرفیت بنگاه های تولیدی و خدماتی و بکارگیری توانمندی های دانشجویان دوره های تحصیلات تکمیلی و فارغ التحصیلان مشمول نظام وظیفه سربازی در رفع نیازهای پژوهشی و فناورانه بنگاه های تولیدی و تجاری انجام گرفته است.
وی افزود: در این مدت ۵۲۷ گواهی و پروانه تحقیق و توسعه صنعتی و معدنی در این معاونت صادر شده است و در همین راستا ۳۵۰ پرونده تحقیق و توسعه بنگاه های صنعتی و معدنی به منظور انتخاب محصولات و واحدهای برتر تحقیق و توسعه مورد بررسی قرار گرفته و ۷ مرکز و ۶ محصول برتر در سال گذشته انتخاب و تقدیر شده اند.
قبادیان ادامه داد: از تیر ماه سال گذشته تاکنون، ۷۶ طرح مشترک میان واحدهای صنعتی و دانشگاه ها و مراکز پژوهشی برای بهره مندی از مزایای بند س ماده ۳۱ قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقاء نظام مالی کشور (معافیت مالیاتی تحقیق و توسعه)، منعقد شده است.
معاون وزیر صمت همچنین اعلام کرد: ۱۰۱۷ بنگاه صنعتی در کارگروه ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکتهای دانش بنیان، تاییدیه های لازم را از معاونت فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت در یکسال گذشته اخذ کرده اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا