مسیر ویژه راهپیمایی موتورسواران در 22 بهمن

به پویش مردمی «موتورسیکلت من ساخت کجاست؟» ملحق شوید. برای اطلاع از دلیل این حرکت اینجا را کلیک کنید.

به گزارش موتورسیکلت نیوز، رئیس پلیس راهور پایتخت گفت: مسیرها همان سنوات گذشته مسیرهای دوازده گانه هستند که 6 مسیر برای موتورسیکلت سواران و 6 مسیر هم برای تردد خودرو سواران در نظر گرفته شده است که این تردد ها به هیچ وجه با یکدیگر تداخل ندارند.

سردار حمیدی تاکید کرد: باتوجه به شرایط کرونایی  نوع مراسم امسال فرق کرده و این راهپیمایی به صورت تردد موتورسیکلت سواران و خودروها بوده و بدون حضور افراد پیاده برگزار خواهد شد. 

وی گفت: فراخوانی برای حضور پیاده مردم در این جشن وجود ندارد و مردمی که قصد شرکت در این مراسم را دارند از همان مسیرهای دوازده گانه سنوات گذشته به صورت موتورسوار و خودرویی می توانند تردد کنند.

سردارحمیدی تصریح کرد: اصل برنامه راهپیمایی 22 بهمن ماه از میدان امام حسین ( ع ) شروع شده و تا میدان آزادی برای موتورسیکلت ها به صورت رفت و برگشت پیش بینی شده است؛ همچنین خودروها در محدوده میدان صادقیه به سمت میدان آزادی شمال به جنوب و از مسیر جنوب به شمال هم در مسیر میدان فتح و آیت الله سعیدی نیز برای تردد وسایط نقلیه خودوریی در نظر گرفته شده است .

وی گفت: محور خیابان انقلاب و آزادی از میدان امام حسین ( ع ) تا میدان آزادی مسیر ویژه راهپیمایی موتورسواران در نظر گرفته شده است.

سردارحمیدی افزود: محور آیت الله سعیدی در مسیر جنوب به شمال از میدان فتح تا میدان آزادی و مسیر شمال به جنوب جناح  از فلکه دوم صادقیه تا میدان آزادی مسیر ویژه تردد خودرو سواران است؛ همچنین شرق به غرب خیابان انقلاب و آزادی مسیر ویژه تردد موتورسواران هم لاین عادی  و هم لاین ویژه در نظر گرفته شده است و غرب به شرق خیابان آزادی و انقلاب جهت خروج موتورسواران و برگشت آنها در نظر گرفته شده است.

رییس پلیس راهور تهران بزرگ اظهارداشت: خودرو سوارانی که قصد شرکت در  راهپیمایی را دارند از محدوده جنوب غربی و جنوبی از بزرگراه فتح و آیت الله سعیدی به سمت شمال حرکت می کنند وارد رینگ خارجی  و زیرگذر شرقی و در ادامه وارد جناح شمال خواهند شد یعنی به سمت آزادی شرق و به سمت مخصوص غرب اجازه تردد ندارند و صرفا وارد جناح به سمت شمال خواهند شد و از طریق پل جناح شیخ فضل الله می توانند انتخاب مسیر نمایند و به سمت غرب  و شرق  و شمال ادامه مسیر دهند.

وی افزود: خودروهایی که از مسیر شمال به جنوب جناح و از فلکه دوم صادقیه از آزادراه و شیخ فضل الله وارد جناح به جنوب می شوند وارد زیرگذرغربی نخواهند شد و به سمت مخصوص غرب ادامه مسیر خواهند داد .

سردار حمیدی تصریح کرد: آنچه مورد اهمیت است مسیرهای 12 گانه در نظر گرفته شده است که 6 مسیر همان مسیرهای سال های گذشته است که مسیرهای یک ، چهار ، پنج  ، شش ، هفت و هشت مسیر ویژه تردد موتورسواران در نظر گرفته شده است و مسیرهای دو ، سه ، نه ، ده ، یازده و دوازده  مسیر ویژه  تردد خودروسواران است.

وی گف : یک تغییری که امسال داریم در مسیر شماره یازده است که قبلا از تهرانسر وارد مخصوص به سمت شرق می شدند ولی امسال با توجه به اینکه خودروسوار در نظر گرفته شده از طریق بلوار شاهد  وارد گلها وارد بزرگراه فتح به سمت شرق ، میدان فتح و آیت الله سعیدی به سمت شمال خواهند شد. 

وی افزود : اعمال محدودیت ها از ساعت 24 شب قبل از مراسم توسط پلیس راهور تهران بزرگ انجام خواهد شد و خودروهایی که در این مسیر پارک شده باشند توسط جرثقیل به پارکینگ منتقل می شوند که رانندگان انها می توانند برای اطلاع از وضعیت خودروی خود با پلیس 110 تماس حاصل کنند.

سردار حمیدی گفت: تنها یک مسیر و آن‌هم مسیر شماره 11 متفاوت خواهد بود که از مسجد جامع حضرت رسول اکرم ( ص ) خیابان تهرانسر خیابان شاهد، خیابان گلها، بزرگراه فتح شرقی، میدان فتح، بزرگراه آیت الله سعیدی و میدان آزادی خواهد بود . 

وی بیان داشت: اعمال محدودیت ها از ساعت 7 صبح روز 22 بهمن ماه شروع و تا پایان مراسم ادامه خواهد داشت؛ در این ساعات تردد اتوبوس ها از  پایانه غرب ممنوع خواهد بود و حرکت مسافرین و خودروهای مبدا فرودگاه از مسیر جایگزین صورت خواهد گرفت و در آن روز طرح ترافیک هم نخواهیم داشت.

رییس پلیس راهور تهران بزرگ از راکبین موتورسیکلت درخواست کرد: ضمن استفاده از کلاه کاسکت و رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی در این مسیرها تردد کنند.

انتهای پیام/

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز و درج لینک خبر بلامانع است. در غیر اینصورت حق این رسانه برای پیگرد قانونی محفوظ است.
برای ثبت شکایت از گران‌فروشی‌ها اینجا را کلیک کنید.

پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی موتورسیکلت در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا