متن اصلاحیه مصوبه ممنوعیت استفاده از باتری اسید سرب در موتورسیکلت های برقی
متن اصلاحیه مصوبه ممنوعیت استفاده از باتری اسید سرب در موتورسیکلت های برقی
در جلسه‌ای که 29 تیر 1399 به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دکتر روحانی رئیس جمهوری برگزار شد، هیئت وزیران با رفع ممنوعیت استفاده از باتری اسید – سرب در موتورسیکلت های برقی با توان بیشتر از یک کیلووات موافقت و استفاده از آن برای موتورسیکلت­های برقی با توان بیشتر از 3 کیلو وات را ممنوع کرد.

به گزارش موتورسیکلت نیوز، هیئت وزیران در جلسه ۲۹ تیر ۱۳۹۹ به منظور رفع محدودیت و توسعه تولید موتورسیکلت های برقی و با توجه به نظر سازمان حفاظت محیط زیست مبنی بر عدم تفاوت آلایندگی باتری های اسید-سرب با باتری لیتیوم-یون، با رفع ممنوعیت استفاده از باتری اسید–سرب در موتورسیکلت های برقی با توان بیشتر از یک کیلووات، موافقت و استفاده برای موتورسیکلت­ های برقی با توان بیشتر از سه کیلو وات را ممنوع کرد.

دولت هم چنین سازمان ملی استاندارد ایران را مکلف کرد مشخصات عملکرد موتورسیکلت های برقی از قبیل میزان مصرف انرژی، میزان پیمایش، تعداد دفعات پرشدن (شارژ) و خالی شدن (دشارژ) باتری، مدت زمان پرشدن (شارژ) کامل و وزن موتورسیکلت را ظرف سه ماه ابلاغ نماید.

وزارت نیرو نیز موظف شد معیارها و مشخصات فنی و استاندارد اجباری انرژی موتورسیکلت های برقی را پس از طرح و تصویب در کارگروه قانون اصلاح الگوی مصرف انرژی، ظرف مدت شش ماه ابلاغ نماید.

  • منبع خبر : هیات دولت