درخواست سازمان ملی استاندارد در هیات دولت

به گزارش موتورسیکلت نیوز، سازمان ملی استاندارد ایران از جمله متولیان امر اجرای انرژی در کشور به شمار می رود که برخی از مفاد قانون اصلاح الگوی مصرف توسط این سازمان نظارت و اجرا می شود. در همین راستا نیز در سال ۱۳۹۱ دفتری با عنوان دفتر نظارت بر اجرای استاندارد معیارهای مصرف انرژی و محیط زیست تأسیس شد.

در حال حاضر ۵۰ استاندارد تعیین معیار مصرف انرژی و دستورالعمل برچسب انرژی تجهیزات انرژی بر مانند انواع یخچال و فریزر، کولر، بخاری گازسوز، موتورسیکلت، اتومبیل سواری و … تدوین شده و تولیدکنندگان اینگونه کالاها برای آگاه نمودن خریداران از وضعیت مصرف انرژی، ملزم به نصب برچسب انرژی بر روی کالای خود هستند.

همچنین، در حوزه های فرآیندهای انرژی بر نظیر تولید سیمان، آهک، فرآورده های لبنی، پالایشگاه ها و نیروگاه ها و … ۳۹ استاندارد تدوین شده که توسط سازمان استاندارد با همکاری شرکت های بازرسی اجرا می شود و معیاری برای اخذ جریمه یا تشویق واحدهای تولیدی توسط وزارت خانه نفت و نیرو قلمداد می شود.

در حال حاضر با توجه به موارد فوق و نقش سازمان ملی استاندارد در حوزه انرژی و  نظر به اینکه شورای عالی انرژی به استناد قانون اصلاح مواد (۲) و (۴) قانون برنامه سوم توسعه اقتصادی و مصوبه مجلس ششم شورای اسلامی تشکیل شده، این سازمان درخواست عضویت خود در شورای عالی انرژی را جهت سیر مراحل تصمیم گیری به هیات دولت ارائه کرده است.

زودتر از دیگران از اخبار کارآفرینی باخبر شوید
برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا