ساخت کنترل کروز موتورسیکلت توسط بى ام و
ساخت کنترل کروز موتورسیکلت توسط بى ام و
بى ام و، با رونمایی از سیستم کنترل کروز فعال خود با نام BMW Motorrad ACC وارد عرصه ACC شد.

به گزارش موتورسیکلت نیوز، کنترل کروز فعال (یا تطبیقى) (ACC) یک تکنولوژى محبوب در صنعت خودرو است ولى هنوز براى موتورسیکلت ها کاربردى نشده است.

چندین تولیدکننده از جمله دوکاتى، کى تى ام و کاوازاکى در حال حاضر نوعی فناوری ACC را توسعه می دهند، اما هنوز هیچکدام از این سیستم ها در بازار موجود نیستند.

شایعات و عکس های منتشر شده حاکی از آن است که Ducati Multistrada 1260 می تواند اولین مدلی باشد که این فناوری را به طور رسمی نشان می دهد.

ACC نیز مانند سیستم کنترل کروز استاندارد به راننده این امکان را می دهد تا سرعت کروزینگ مورد نظر را تنظیم کند، دریچه گاز را آزاد کند و اجازه دهد سیستم بتواند سرعت تنظیم شده را به عهده بگیرد. با این حال، هنگامی که به معادله فعال یا تطبیقی اضافه می کنید، سیستم قدم ها را یک قدم جلوتر می برد و با شناسایی یک وسیله نقلیه در جلو قادر به تنظیم سرعت است. این بدان معنی است که هنگامی که وسیله نقلیه در جلو با سرعت پایین تر حرکت می کند سیستم “فعال” می تواند کند شود.

البته به خاطر داشته باشید که این سیستم فقط وسایل نقلیه متحرک را در نظر می گیرد. اگر راننده در وضعیت ترافیکی با حجم بالا قرار گیرد که وسایل نقلیه اطراف آن بی حرکت باشند، ACC آنها را ردیابی نمی کند. بنابراین، موتورسواران باید هوشیار باشند و موتورسیکلت خود را کنترل کنند. پس درنتیجه به هیچ وجه نباید از کنترل کروز در موقعیت های سنگین ترافیکی استفاده کنید.

فیلم ها حاکی از آن است که K1600 می تواند اولین دوچرخى باشد که از ACC جدید استفاده کرده اما BMW هنوز تأیید نکرده است که کدام مدل ها این فناوری را ارائه می دهند و چه زمانی در دسترس خواهند بود.

  • خبرنگار : محمدعلى نژاديان
  • منبع خبر : rideapart