قدردانى شركت توسن از سازمان اوقاف و امور خیریه براى حمایت‌ از تولید موتورسیکلت‌های برقی

جدول تغییرات قیمت موتورسیکلت

به گزارش موتورسيكلت نيوز، به نقل از روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه؛ محمدامین رحیمی، عضو هیئت مدیره شرکت دانش‌بنیان توسن، ضمن تقدیر و تشکر از حمایت‌های سازمان اوقاف از پروژه‌های علمی، اظهار کرد: شرکت دانش‌بنیان توسن فعالیت خود را از سال ۱۳۹۵ با ارائه راهکارهای خلاق و مشاوره‌های استراتژیک در زمینه وسایل حمل و نقل برقی آغاز کرد و از ابتدای سال ۱۳۹۸ با حمایت و سرمایه‌گذاری سازمان اوقاف توانست محصولات خود را به تولید انبوه برساند.

وی گفت: شرکت توسن، طراحی، مهندسی و ساخت محصولات را با استفاده از تکنولوژی برتر خود، هوشمند، ایمن تر و سازگارتر با محیط زیست ساخته است و توانسته در تقابل با مشخصات فنی روز دنیا و قیمت، به تعادلی استثنایی برسد و تجلی این امر در تولید پک باتری و قوای محرکه موتور سیکلت دیده می‌شود.

رحیمی بیان کرد: شرکت توسن با تولید موتورسیکلت‌های برقی نقش مؤثری در کاهش مصرف بنزین و آلودگی هوا دارد که به دنبال آن هزینه‌های اقتصادی نیز کاهش می‌یابد. این فناوری قبلاً به صورت وارداتی در ایران تأمین می‌شد، اما با طراحی قطعات این موتور توسط اعضای تیم این مجموعه که از نخبگان فارغ‌التحصیل بهترین دانشگاه‌های کشور هستند، شرکت دانش‌بنیان توسن توانست ساخت باتری‌های مطابق استاندارد اروپا را آغاز کند و در حال حاضر این شرکت چهار مدل محصول دارد و دو مدل دیگر نیز در سال ۹۹ عرضه می‌شود.

وی افزود: تفاوت شرکت توسن با برندهای دیگر این است که علاوه بر عرضه موتورهای برقی هوشمند، باتری‌های لیتیومی نیز تولید می‌کند و برای کاربری‌های مختلف محصولاتی با توان بالا از ۳ تا ۹ کیلووات دارد. موتورها نیز بین ۵۰ تا ۲۴۰ کیلومتر پیمایش با یک بار شارژ دارای آپشن انتخابی برای مشتریان هستند.

رحیمی به نقش کلیدی سازمان اوقاف در تأمین سرمایه و رونق تولید این شرکت اشاره کرد و گفت: سازمان اوقاف همزمان با شروع تولید انبوه در این شرکت ورود پیدا کرد، قبل از آن تولید انبوه شروع نشده بود. تا راه اندازی خط تولید و گرفتن مجوز که پروسه سنگینی بود پیش رفته بودیم و همزمان با ورود سازمان اوقاف وارد تولید انبوه شدیم.

عضو هیئت مدیره شرکت توسن با اشاره به دو محصول جدید که امسال توسط این شرکت عرضه می‌شود، تصریح کرد: یک محصول کلاس کار است که هم از لحاظ قابلیت فنی قابل رقابت است و هم از نظر قیمت سعی شده کلاس اقتصادی باشد و محصول دیگر بین کلاس اسکوتر و کلاس کار است که با هدف سازمانی و بهره‌مندی عموم مردم طراحی شده. این محصولات استانداردها را طی کرده‌اند و تا سه ماه آینده عرضه خواهند شد.

وی در پایان ضمن قدردانی از نگاه حمایتی رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در بخش صنعت و تولید، گفت: اگر حمایت و نگاه و فکر ایشان نبود شاید هیچ‌وقت این اتفاق که از موفقیتی بزرگ در کشور محسوب می‌شود، نمی‌افتاد. اما به یُمن حمایت‌های صورت‌های گرفته می‌توانیم با افتخار بگوییم که در صنعت موتور توانسته‌ایم محصولی داخلی تولید کنیم که می‌توانیم حتی به صادرات هم برسانیم، البته تاکنون توانسته‌ایم به بازار عراق ورود پیدا کنیم. امیدواریم ایران بتواند منشأ تولید موتورسیکلت‌های برقی در خاورمیانه و عرضه به اروپا باشد و بتوانیم با رسیدن به این مرحله قدردان عملی زحمات و اعتماد مدیریت سازمان اوقاف به بخش جوان و دانش بنیان کشور باشیم.

انتهای پیام

اولین رسانه رسمی با عنوان و موضوع کارآفرینی در ایران
برای مشاهده کارآفرینی پرس اینجا را کلیک کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا