ضرورت ارائه تسهیلات لازم به موتورسیکلت‌های فرسوده در تهران

جدول تغییرات قیمت موتورسیکلت

به گزارش موتورسيكلت نيوز، محمدرضا بادامچی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا تهرانی‌ها از تسهیلات تعویض موتورسیکلت‌های فرسوده با کارمزد ۴ درصد محروم هستند، گفت: در حال حاضر و طبق آمار مسئولین، تعداد موتورسیکلت‌هایی که در تهران تردد می‌کنند ۱۱ و نیم میلیون است که حدود ۷ میلیون از این موتورسکیلت‌ها عمر بالایی داشته و بیش از ۱۰ سال از عمر آن‌ها می‌گذرد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: متاسفانه به این موتورسیکلت‌ها کارت سوخت هم تعلق نمی‌گیرد که این مسئله باعث می‌شود تا در زمینه تعویض آن‌ها مشکلاتی ایجاد شود.

وی با بیان اینکه ما پیش از این هم در زمینه آلوده‌سازی هوا از طریق موتورسیکلت‌ها پیگیر بوده‌ایم و قطعا این مسئله شرایطی را فراهم کرده است که باز هم این موضوع را پیگیری کنیم، ادامه داد: قطعا ضرورت دارد تسهیلات لازم به موتور سیکلت‌های فرسوده در تهران ارائه شود تا این وسایل هم تعویض شوند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوالی دیگری مبنی بر اینکه چرا مصوبات و قوانین مجلس در زمینه آلودگی هوا اجرایی نمی‌شود، افزود: این مسئله بدون شک به عدم اجرای قوانین از سوی دولت بازمی‌گردد و این مسئله خود به یکی از مصیبت‌های کشور تبدیل شده است و البته این مسئله به سایر امور هم تسری پیدا کرده است.

بادامچی تصریح کرد: چندی پیش معاون اول رئیس جمهور دستور داد تا فیلترهای ماشین‌های سنگین حذف شود که در این زمینه مسئولان ذیربط می‌توانستند فراخوان دهند تا تولیدکنندگان داخلی در این زمینه پای کار آیند و این فیلتر حذف نشود، اما متاسفانه وزیر صنعت، معدن و تجارت هم این دستور را اجرایی کرد.

وی با بیان اینکه مجلس باید بیش از این‌ در مورد آلودگی هوا حساسیت و نظارت داشته باشد، گفت: دستگاه‌های دولتی باید در زمینه آلودگی هوا پاسخگو باشند چراکه قوانین لازم در این زمینه وجود دارد./

پایان پیام

اولین رسانه رسمی با عنوان و موضوع کارآفرینی در ایران
برای مشاهده کارآفرینی پرس اینجا را کلیک کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا