همکاری با بازاریاب به‌صورت غیرحضوری

ابتکار یکی از شهرهای بلژیک برای کاهش آلودگی هوا

شهر بلژیکی خنت قصد دارد تا سال ۲۰۳۰ مرکز خود را تا حد امکان عاری از انتشار گازهای گلخانه‌ای کند و این کار را با ارائه خدمات باری دوچرخه یا اهدای هزینه برای دریافت خدمات لجستیک پاک ارائه می‌دهد.

به گزارش موتورسیکلت نیوز به نقل از ایمنا، از یکم جولای، شرکت‌هایی که محصولات را به منطقه مرکزی خنت تحویل می‌دهند، می‌توانند برای شرکت در یکی از دو پروژه آزمایشی ثبت‌نام کنند؛ دریافت یک وسیله نقلیه الکتریکی رایگان از جمله دوچرخه یا دریافت یارانه مالی برای خدمات محلی بدون آلایندگی؛ هر دوی این امتیازات توسط شهرداری ارائه می‌شود.

جاه‌طلبی اقلیمی خنت احتمالاً واقع‌بینانه‌ترین موردی است که در این مدت شنیده‌ایم. این شهر بلژیکی قصد دارد تا سال ۲۰۳۰ منطقه مرکزی خود را تا حد امکان عاری از انتشار گازهای گلخانه‌ای کند.

شهرداری قصد دارد تا سال ۲۰۳۰ لجستیک شهری را تا حد امکان بدون انتشار و پایدار کند. حدود هفت هزار تن کالا هر هفته از طریق ۴۰ هزار ون و کامیون به منطقه مرکزی خنت وارد می‌شود که بدون احتساب تدارکات ساختمانی روزانه ۱۰ تا ۲۰ هزار بسته به مرکز شهر تحویل داده می‌شود.

دوچرخه باری رایگان یا پول؛ ابتکار شهر بلژیکی در کاهش آلودگی

این روند تأثیر زیادی از نظر ترافیک و انتشار گازهای گلخانه‌ای دارد و این شهر نمی‌خواهد تا آخرین لحظه برای اعمال تغییرات صبر کند. به همین دلیل است که اکنون دو گزینه برای کارآفرینان تدارک دیده شده است.

برای نخستین پروژه آزمایشی، سازمان‌ها و حتی کسب‌وکارهای انفرادی می‌توانند یک وسیله نقلیه بدون آلایندگی را برای تحویل در خنت به مدت یک هفته به صورت رایگان آزمایش کنند و مشاوره و خدمات لجستیکی سفارشی دریافت خواهند کرد.

امکان انتخاب کامیون برقی، سواری‌های صندوق‌دار یا ون یخچال‌دار و البته دوچرخه‌های محبوب الکترونیکی باری وجود دارد و سپس نوبت به گزینه برون‌سپاری می‌رسد که تحویل بسته‌ها و حمل کالاها را از حاشیه شهر به مرکز انجام می‌دهند. هر شخص یا سازمانی که با یکی از این ارائه‌دهندگان همکاری کند ۶ هزار یورو یارانه دریافت خواهد کرد.

انتهای پیام/

پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی موتورسیکلت در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا