طرح جدید شهرداری مشهد برای واگذاری موتورسیکلت الکتریکی

به‌تازگی مدیریت شهری مشهد قصد دارد برای راکبان موتورسیکلت‌هایی که با این وسیله نقلیه رزق و روزی خود را کسب می‌کنند طرحی جدید را رونمایی کند.

به گزارش موتورسیکلت نیوز به نقل از شهرآرانیوز، آذرماه سال ۱۴۰۱ بود که شهرداری مشهد در راستای کاهش آلایندگی متأثر از تردد موتورسیکلت‌ها در مشهد با همراهی بانک قرض‌الحسنه مهر ایران و چند شرکت تولیدکننده موتورسیکلت، نسبت به واگذاری ۱۰۰ هزار دستگاه موتورسیکلت برقی با شرایط اقساطی و دریافت وام با سود ۴ درصد و دوره بازپرداخت دو ساله تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان اقدام کرد تا با این اقدام شهروندان مشهدی بتوانند موتورسیکلت‌های پاک را خریداری کنند. طرحی که زمینه استفاده از آن همچنان برای مردم مهیاست و شهروندان مشهدی می‌توانند از آن بهره‌مند شوند، اما به‌تازگی مدیریت شهری مشهد قصد دارد برای راکبان موتورسیکلت‌هایی که با این وسیله نقلیه رزق و روزی خود را کسب می‌کنند طرحی جدید را رونمایی کند.

در این طرح که قرار است با مشارکت بانک قرض‌الحسنه رسالت در مشهد عملیاتی شود، شهروندانی که با موتورسیکلت کار می‌کنند می‌توانند با دریافت وام قرض‌الحسنه از بانک رسالت تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان و بدون هیچ بهره یا کارمزدی از مزایای طرح موتورسیکلت برقی شهرداری مشهد بهره‌مند شوند.

در همین‌باره مدیرعامل سازمان مدیریت حمل‌ونقل بار درون شهری شهرداری مشهد در گفتگو با شهرآرا با اشاره به آغاز مرحله جدیدی از واگذاری موتورسیکلت برقی با شرایط اقساطی به شهروندان مشهدی گفت: حدود دو سال پیش بود که فرایند واگذاری موتورسیکلت برقی را بررسی و ایرادات کار را شناسایی کردیم. پس از این اقدام، مدلی جدید را از دو سال پیش در واگذاری موتورسیکلت برقی به مرحله اجرا گذاشتیم.

استقبال از طرح اول واگذاری موتورسیکلت‌برقی

سیدجعفر شمس افزود: در این شیوه واگذاری، بانک قرض‌الحسنه مهر ایران پای کار آمد و موتورسیکلت برقی از ابتدا به قسط و بدون پیش‌پرداخت در اختیار شهروندان قرار می‌گرفت. در این شیوه، شهروندان در ابتدا موتور خود را انتخاب و برای دریافت معرفی‌نامه به بانک، به نمایندگی مراجعه می‌کردند.

وی افزود: پس از مراجعه به بانک، شهروندان برای خرید موتور، وامی تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان و با کارمزد ۴ درصد و دوره بازپرداخت دو ساله دریافت و در نهایت موتورسیکلت برقی خود را دریافت می‌کردند که این شیوه همچنان ادامه دارد. در این مدت استقبال شهروندان نیز خوب بوده و شهر مشهد از این نظر در بین شهر‌های کشور در صدر واگذاری موتورسیکلت برقی در کشور به شهروندان خود است.

شرایط ویژه برای شاغلان با موتورسیکلت

وی با بیان اینکه در شیوه قبلی واگذاری موتور به شهروندان برای هیچ فردی محدودیتی وجود نداشت و همه شهروندان مشهدی می‌توانستند از آن بهره ببرند، گفت: در کنار اجرای طرح قبلی، قرار است طرح جدیدی برای استقبال بیشتر مردم به مرحله اجرا دربیاوریم. در این طرح جدید و بر اساس مذاکراتی که با بانک قرض‌الحسنه رسالت داشته‌ایم و با توجه به قرارداد منعقد شده، شرایط واگذاری موتورسیکلت برقی برای راکبانی که با موتور کار می‌کنند به صورت ویژه فراهم شده است.

شمس تأکید کرد: در این طرح نیز منابع مالی شهرداری مشهد درگیر موضوع نخواهد شد و در عین حال رقم خوبی برای تأمین مالی این طرح از سوی بانک رسالت دیده شده است. در این طرح هیچ گونه بهره‌ای اعم از سود یا کارمزد به وام تعلق نمی‌گیرد و افراد می‌توانند بدون سود وام خرید موتورسیکلت برقی تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان و با دوره بازپرداخت سه ساله را دریافت کنند.
وی در ادامه گفت: به عنوان نمونه اگر فردی در این طرح وام ۱۰۰ میلیون را دریافت کند با احتساب دوره بازپرداخت ۳۶ ماهه هر ماه باید ۲ میلیون و ۷۰۰ هزارتومان قسط به بانک پرداخت کند.

مدیرعامل سازمان مدیریت حمل‌ونقل بار درون شهری شهرداری مشهد ادامه داد: در این طرح ویژه شهرداری، این امکان برای افرادی فراهم شده است که با موتورسیکلت خود کار می‌کنند و این موضوع در ابتدا باید به اثبات برسد که فرد یا در پیک موتوری یا رستوران یا دیگر نقاط با موتور خود کار می‌کند و در صورت اثبات افراد می‌توانند برای خرید موتورسیکلت برقی با شرایط جدید اقدام کنند.

اعتبار ۷۰ میلیاردی برای موتورسیکلت برقی

وی افزود: برای اجرای این طرح، بانک قرض‌الحسنه رسالت اعتباری حدود ۷۰ میلیاردتومان در نظر گرفته است که با این عدد و در صورتی که افراد موتورسیکلت برقی با پیمایش بالا برای فعالیت‌های کاری خود خریداری کنند، قیمت این موتورسیکلت‌ها حدود ۱۰۰ میلیون‌تومان است و حدود ۹۰۰ موتورسیکلت در جریان اجرای این طرح جدید، امکان واگذاری دارد.

انتهای پیام/

منبع
شهرآرا نیوز

پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی موتورسیکلت در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا