مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

شورای شهر تهران به‌دنبال کاهش قیمت موتورسیکلت‌های برقی

یک عضو شورای شهر تهران گفت: باید تسهیلات ویژه و قابل قبول برای افراد متقاضی خرید “موتوسیکلت‌های برقی” از سوی شهرداری تهران پرداخت شود همچنین باید شاهد کاهش قیمت موتورسیکلت‌های برقی به نفع ذینفعان باشیم.

به گزارش موتورسیکلت نیوز به نقل از تسنیم، در جلسه امروز شورای شهر تهران، پس از ارائه گزارش توسط علیرضا زاکانی؛ شهردار تهران از دستاوردهای سفر چین؛ برخی از اعضای شورای شهر تهران، نکات و سؤالاتی را در ارتباط با این سفر مطرح کردند.

مهدی اقراریان؛ عضو کمیسیون نظارت و حقوقی شورای شهر تهران با بیان اینکه تهران باید تبدیل به تهرانی جدید شود، گفت: سفر آقای زاکانی به همراه هیئت همراه به چین با توجه به مدت زمانش در تاریخ بلدیه بی‌سابقه بوده است و خواهش من این است که تفاهماتی که در قالب این سفر به امضا رسیده در اسرع وقت تبدیل به قراردادهای معین و مشخص و حجم مالی این قراردادها مشخص شوند.

اقراریان افزود: باید دستاوردهای در قیاس با قیمت مورد ارزیابی قرار بگیرند ضمن اینکه منافع ملی و مردم دغدغه مدیریت شهری است و همه تلاش‌های ما بر این است که خدمت مناسبی به شهروندان ارائه کنیم.

حجت‌الاسلام آقامیری؛ عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران با اشاره به سفر زاکانی و هیئت همراه به چین گفت: این سفر پربرکت و با برنامه‌ای بود و دستاوردهای ارزشمندی داشت که با انتقال فناوری به کشور همراه شد.

وی با اشاره به گلایه‌های شهروندان از صف‌های طولانی جهت رسیدن اتوبوس گفت: مردم در ایستگاه اتوبوس بین نیم ساعت تا یک ساعت معطل اتوبوس می‌شوند و حتی برخی از خطوط به خاطر کمبود اتوبوس جمع شده است.

آقامیری با اشاره به امضای تفاهمنامه برای خرید اتوبوس‌های برقی در سفر زاکانی به چین گفت: این کار ارزشمندی است و با توجه به کمبود اتوبوس نیاز به ورود اتوبوس به شهر داریم چرا که در هر اتوبوس شهری بین 50 تا 100 نفر جابه‌جا می‌شود و ورود اتوبوس‌ها می‌تواند منجر به کاهش استفاده از خودروهای شخصی شود.

عضو شورای شهر تهران با گلایه از برخی افراد و صحبت‌های آنها در شبکه‌های اجتماعی گفت: عده‌ای می‌خواهند کام مردم را تلخ کنند و حرف‌هایی را می‌زنند و به آنها پیشنهاد می‌شود یک بار بدون استفاده از اتومبیل شخصی از درب منزل با اتوبوس تردد داشته باشند تا بدانند حمل و نقل عمومی چطور است.

وی گفت: علاوه بر استفاده از ظرفیت‌ها مدیریت شهری به دنبال انتقال تجربیات و فناوری به داخل کشور است و همانطور که ساخت مترو ارزشمند است به همان میزان تجهیز مترو نیز بسیار مهم است و این کار میسر نمی‌شود مگر اینکه در قالب کار جهادی این کارها انجام بپذیرد.

میثم مظفر؛ دیگر عضو شورای شهر تهران با اشاره به سفر شهردار تهران به چین گفت: این سفر همراه با دستاوردهای خوبی بود و امیدوارم غیر از ورود واگن به از تفاهم به قرارداد تبدیل شده است بقیه تفاهمنامه‌ها نیز در بخش اتوبوس، تاکسی ون، موتورسیکلت‌های برقی به قرارداد تبدیل شوند و شاهد ورود آنها به سطح شهر تهران باشیم.

عضو شورای شهر تهران کاهش زمان ورود واگن‌های جدید به تهران را یکی دیگر از دستاوردهای قابل توجه سفر زاکانی به چین عنوان کرد و افزود: افزایش تعداد واگن‌ها از 630 به 710 واگن اتفاق دیگری بود که در این سفر رقم خورد. همچنین در کنار این موارد، امضای تفاهمنامه 2 هزار دستگاه اتوبوس برقی، 100 هزار موتورسیکلت برقی و احداث خط 11 دستاوردهای دیگری بود که در این سفر محسوب می‌شود.

وی انتقال دانش فنی به کشور را یکی دیگر از دستاوردهای ارزنده این سفر عنوان کرد و ادامه داد: با این اتفاق حوزه واگن‌سازی ما به لحاظ دانش فنی ارتقاء خواهد یافت.

مظفر همچنین به اقدام اخیر شهرداری تهران جهت نصب زیرساخت‌های شارژ برقی در سطح شهر تهران اشاره کرد و گفت: در این حوزه نیز به نظر می‌رسد باید اطلاع‌رسانی مطلوبی به شهروندان انجام شود تا از این زیرساخت‌ها مطلع شوند.

وی با اشاره به برنامه‌ریزی مدیریت شهری برای ورود موتورسیکلت‌های برقی به تهران گفت: در این حوزه نیز باید تسهیلات ویژه و قابل قبول برای افراد متقاضی از سوی شهرداری تهران پرداخت شود همچنین باید شاهد کاهش قیمت موتورسیکلت‌های برقی به نفع ذینفعان باشیم. باید کمک‌هایی به صورت بلاعوض در اختیار افراد متقاضی خرید موتورسیکلت‌های برقی قرار گیرد.

مهدی چمران با اشاره به صحبت‌های مطرح شده از سوی آقامیری در خصوص ارائه تسهیلات به افراد متقاضی خرید موتورسیکلت برقی گفت: این موضوعی است که پیش‌بینی شده و وزارت صمت و وزارت کشور در این حوزه مسئولیت‌هایی دارند و شهرداری نیز در این زمینه باید اقدامات لازم را انجام بدهد.

ناصر امانی؛ عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران با بیان اینکه امروز یکی از جلسات مهم شورای شهر تهران محسوب می‌شود تصریح کرد: نتیجه توجه به دو اولویت آلودگی هوا و ترافیک در دستور کار مدیریت شهری است و این سفر نشان می‌دهد که به چه میزان به این مسئله توجه شده است.

وی با اشاره به چشم‌انداز مدیریت شهری در برنامه چهارم توسعه تصریح کرد: در بودجه امسال نیز شورای شهر اعتبار خوبی در حوزه حمل و نقل پیش‌بینی کرد و تمام اتفاقاتی که در این مسیر در حال رخ دادن است در قالب تحقق وعده‌های مدیریت شهری است.

امانی اقدام مطلوب دیگر این سفر را کاهش زمان ورود واگن‌های ساخته شده به تهران عنوان کرد و افزود: طی صحبت‌های انجام شده قرار است طی 12 ماه‌ آینده شاهد ورود نخستین محموله از واگن‌های ساخته شده به تهران باشیم که این اقدام بسیار مطلوبی محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه عملیاتی کردن قرارداد خرید واگن 7 سال به طول انجامید و در این دوره از مدیریت شهری به نتیجه رسید گفت: به هر حال به هر دلیلی این قرارداد متوقف شده بود و همین که در این دوره این قرارداد عملیاتی و اجرا شود برای این دوره از مدیریت شهری کافی است و کار قابل توجهی محسوب می‌شود.

امانی با انتقاد از گلایه‌های یکی از نمایندگان مجلس در خصوص خرید واگن و اتوبوس از خارج از کشور اظهار کرد: این کار بدی نیست چرا که ما در دوره مدیریت سوم شهری در آن زمان هزار و صد دستگاه بی آر تی با توجه به شرایط شهر خریداری کردیم و نباید برخی از نمایندگان مجلس با صحبت‌هایشان کام مردم را تلخ بکنند. چرا که دستاوردهای سفر چین قابل قبول بوده است. البته ما به فکر تولید داخلی هم هستیم و در این باره شهرداری تهران قراردادهایی به امضا رسانده است ولی انتظار ما این است که برخی از نمایندگان مجلس انصاف به خرج بدهند و مطالبی عنوان کنند که به حق و درست باشد.

پرویز سروری؛ نایب‌رئیس شورای شهر تهران نیز گفت: امروز روز بزرگی برای شورای شهر تهران است. آنهایی که احساس می‌کردند بین شورا و شهرداری چالش است و خصومت ایجاد شده متوجه شدند که شورا و شهرداری تعامل خوبی دارند.

وی با اشاره به ریل‌گذاری در این دوره از مدیریت شهری گفت: یکی از اهداف توسعه حمل و نقل عمومی است موضوعی که تقریبا از گذشته از بین رفته بود و مردم مدتها برای سوار شدن اتوبوس در صف می‌ایستادند اما با پیگیری‌های انجام شده به زودی اتفاقات خوبی در حوزه حمل و نقل عمومی می‌افتد.

سروری با اشاره به اینکه تمام کارها در قالب مدیریت جهادی شکل می‌گیرد تصریح کرد: مدیریت جهادی یعنی حرکت در محرومیت‌ها، تحریم‌ها و سنگلاخ‌ها و ایجاد فرصت برای خدمت که در این دوره از مدیریت شهری تحقق پیدا کرده است.

نایب‌رئیس شورای شهر تهران با اشاره به اینکه اولویت شورای شهر تهران توسعه حمل و نقل عمومی است گفت: با تدبیر آقای چمران ریاست شورای شهر تهران، کار بزرگی در بودجه 1402 انجام شد و این روند در سنوات آینده نیز ادامه خواهد داشت.

مهدی پیرهادی؛ رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران نیز در جلسه امروز با اشاره به اینکه سلامت، محیط زیست، رفاه و‌ آسایش از اولویت‌های اساسی شورا برای مردم تهران است گفت: دستاوردهای سفر چین نشان می‌دهد که ما به دو راهبرد اساسی در برنامه چهارم رسیده‌ایم.

وی ادامه داد: با پیگیری‌های آقای چمران و شهردار تهران سفر چین انجام و دستاوردهای خوبی را داشته است. البته این موضوع ناگفته نماند که ماهها جهت انجام این سفر کار کارشناسی شده است.

پیرهادی تصریح کرد: از شهردار تهران می‌خواهم هر چه سریع‌تر تیمی را برای پیگیری تفاهنامه‌ها و قراردادها در سفر چین انتخاب کند تا زودتر شاهد اتفاقات خوب در سطح شهر تهران باشیم و مردم به صورت مستمر گزارشات لازم داده شود چرا که مردم مرتبا وعده و وعید شنیده‌اند و باید کار اساسی برای آنها انجام داد.

سوده نجفی؛ عضو شورای شهر تهران نیز در جلسه امروز با اشاره به گزارش زاکانی از سفر چین گفت: انتظار ما این است که یک گزارش مکتوب از طرف آقای زاکانی به شورا ارائه شود تا سئوالا و ابهامات رفع شود.

وی افزود: نگاه به تولید ملی موضوع بسیار خوبی است اما ناگفته نماند که برخی شرکت‌های خودروساز از سخنان مقام معظم رهبری سوءاستفاده کردند و محصولات آنها کیفیت پایین دارد. همچنین مدت زمان تحویل خود را نیز مرتب افزایش می‌دهند ولی توجهی به مزیت رقابتی ندارند.

نجفی همچنین از نمایندگان مردم تهران در مجلس خواست که آنها نیز همانند نمایندگان مردم در پارلمان شهری، توجه لازم را به موضوعات شهری داشته باشند چرا که تهران فقط برای شهرداری و نمایندگان مردم تهران در پارلمان شهری نیست.

مهدی عباسی؛ رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران در پایان جلسه پیشنهاد داد که با توجه به عقد قراردادهای جدید در خصوص واگن‌ها جهت انجام تعهدات طرف چینی ارتباط مستمر و پی در پی از سوی مجموعه مدیریت شهری وجود داشته باشند تا تعهدات به ثمر برسد.

انتهای پیام/

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز و درج لینک خبر بلامانع است. در غیر اینصورت حق این رسانه برای پیگرد قانونی محفوظ است.
برای ثبت شکایت از گران‌فروشی‌ها اینجا را کلیک کنید.

پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی موتورسیکلت در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا