همکاری با بازاریاب به‌صورت غیرحضوری

تخلفاتی که منجر به توقیف موتورسیکلت‌ها می‌شود تشریح شد

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ تخلفاتی را که سبب توقیف موتورسیکلت‌ها می‌شود، تشریح کرد.

به گزارش موتورسیکلت نیوز به نقل از ایسنا، سرهنگ سید ابوالفضل موسوی‌پور، درباره اینکه چه تخلفاتی منجر به توقیف موتورسیکلت‌ها و انتقال آن به پارکینگ خواهد شد، گفت: برابر ماده 20 قانون رسیدگی به تخلفات راهنمایی و رانندگی با این دسته از تخلفات برخورد خواهد شد. بنابراین تخلفاتی نظیر عبور از پیاده‌رو، عبور خلاف جهت، عبور از خط ویژه، نداشتن کلاه ایمنی، حمل بار یا سرنشین نامتعارف، عبور از چراغ قرمز و تخلفات پلاک اعم از نداشتن پلاک یا مخدوش بودن آن جزو مواردی است که می‌تواند منجر به توقیف موتورسیکلت شود. 

وی درباره اینکه این مدت توقیف موتورسیکلت‌های متخلف چقدر خواهد بود، نیز اظهارکرد:‌ برابر قانون، اگر موتورسواران مرتکب چنین تخلفاتی شوند، برای بار اول موتورسیکلتشان به مدت یک هفته و برای بار دوم و پس از آن موتورسیکلتشان به مدت یک ماه توقیف می‌شود. ضمن اینکه برای ترخیص موتورسیکلت نیز باید نسبت به پرداخت جرائم اقدام کنند. 

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ همچنین از موتورسیکلت سواران خواست که حتما نسبت به دریافت گواهینامه و همراه داشتن مدارک معتبر در حین استفاده از موتورسیکلت اقدام کرده و به قوانین و مقررات رانندگی احترام بگذارند.

برابر ماده۲۰ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی، کلیه قوانین و مقررات عمومی مربوط به حمل‌ونقل و عبورومرور در مورد موتورسیکلت‌ها نیز جاری است. حرکت در پیاده رو یا در جهت مخالف مسیر مجاز، ایجاد عمدی صدای ناهنجار، حمل بار غیرمتعارف، حرکت نمایشی مارپیچ، تک‌چرخ، حمل یدک، عدم استفاده از کلاه ایمنی و تردد در خطوط ویژه اتوبوسرانی با موتورسیکلت تخلف محسوب شده و مأموران موضوع ماده(۲) این قانون موظفند ضمن صدور قبض جریمه نسبت به توقیف موتورسیکلت حداکثر به مدت یک هفته و در صورت تکرار یک ماه اقدام کنند.

انتهای پیام

منبع
ایسنا

پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی موتورسیکلت در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا