مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

مسئولان «وزارت صمت» به‌جای مونتاژکنندگان با قطعه‌سازان موتورسیکلت جلسه برگزار کنند/ وقتی به نتیجه نمی‌رسید یعنی صورت‌مسئله شما اشتباه است!

نژادیان: سال‌هاست وزارت صمت به‌دنبال افزایش داخلی‌سازی موتورسیکلت است، اما مشکل اینجاست که طرح مسئله را اشتباه مطرح و پیاده‌سازی می‌کند. مسئولان اعلام کنند طی 10 سال گذشته چند جلسه با قطعه‌سازان موتورسیکلت و تولیدکنندگان لوازم جانبی داشته‌اند و با تعداد جلسات برگزار شده با مونتاژکنندگان موتورسیکلت و نتیجه حاصل شده مقایسه کنند.

به گزارش موتورسیکلت نیوز، محمدعلی نژادیان در یادداشتی نوشت: راه توسعه صنایع کشور توجه عملی به قطعه‌سازان است و نه به مونتاژکنندگانی که سودشان در واردات بوده است. مسئولان بررسی کنند ببینند چه دستاوردی از جلسات مکرر با مونتاژکنندگان داشته‌اند؟!

پیشنهاد به تولیدکنندگان قطعات و لوازم جانبی موتورسیکلت: امروز روز جهانى صلح است. با توجه به اينكه وزارت صمت تصميم جدى بر افزايش داخلى‌سازى دارد، لذا پيشنهاد مى‌شود، ضمن اتحاد و دورى از مسائل و رقابت‌ها جلسه‌اى برگزار شود و در نهايت طى يك استراتژى برنامه، توان، انگيزه، همت، سوابق و توجه خود را به داخلى‌سازى بيان كنيد و تقديم وزير نماييد.

در حال حاضر، قطعه‌سازان بيشتر از مونتاژكنندگان به علم و پيشرفت توجه داشته‌اند و چند مجموعه دانش‌بنيان نیز شكل گرفته است. شما فعاليت‌هاى آقاى زردوز در توليد رينگ را بررسى كنيد، فعاليت‌هاى اقاى مجد در توليد لنت را بررسى كنيد و….تا اتحاد و برنامه‌ريزى به‌صورت صنفى نباشد كسى قدرت قطعه‌سازى شما را درك نمى‌كند.

به سنديكا قطعه‌سازان و اتحاديه تعميركاران نيز پيشنهاد مى‌شود باهم جلسه بگذارند و هم‌انديشى داشته باشند.

جناب اقاى مجد بسيار جوان خوش فكر، تحصيل كرده باسواد، اهل علم و مشتاق و علاقه‌مند به توليد است. همچنين مجموعه اقاى زردوز نيز همين‌طور است، از حضور اين افراد و از فكرشان استفاده بيشترى داشته باشيد.


انتهای پیام/

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز و درج لینک خبر بلامانع است. در غیر اینصورت حق این رسانه برای پیگرد قانونی محفوظ است.
خبرنگار
محمدعلی نژادیان
منبع
موتورسیکلت نیوز
برای ثبت شکایت از گران‌فروشی‌ها اینجا را کلیک کنید.

پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی موتورسیکلت در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا