مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

حمایت مدیرمسئول صنعت موتورسیکلت از نامه وزارت صمت درباره ارز مونتاژکنندگان موتورسیکلت

نژادیان: سود بسيارى از شركت‌ها مخصوصا مافيای صنعت موتورسيكلت در اين بود كه از خلاءهاى ارزى سوءاستفاده كنند و چون ساز و كار و نظارت درستی براى صحت‌سنجى قيمت محصولاتی كه با ارز نيمايى (مثل سال ١٣٩٧-٤٢٠٠ و ١٤٠١-٢٨٥٠٠) وارد کشور می‌شود نبود، در نتيجه هر كارى خواستند با منابع كشور و مردم انجام دادند. 

به گزارش موتورسیکلت نیوز، محمدعلی نژادیان مدیرمسئول صنعت موتورسیکلت در یادداشتی نوشت: مونتاژکنندگان براى IPI هزار و يك ترفند زدند كه بلكه سودى به قطعه‌ساز داخلى نرسد و اين حوزه جان نگيرد. يعنى كلا سود مونتاژكنندگان در واردات بود. حالا با چند تصمیم مانند نامه وزارت صمت به شماره ۷۷۹۱۸۹ در مورخ ۱۴۰۲/۰۵/۲۱ (موضوع: بازنگری محل تامین ارز) مجبور مى‌شوند به‌سمت توليد داخل حركت كنند يا اينكه كلا جمع كنند و بروند در مکان‌هایی (مانند باستى هيلز يا اسپانيا) که با منابع ملی و جیب ملت خریدند استراحت كنند.

برخی از مونتاژکنندگان براى امنيت جان جوانان و مردم كشور ارزش قائل نيستند و حتی بعضا چيزى به نام ضايعات در كارخانه‌هايشان تعريف نشده است، حال چه توقعى از پیشرفت این صنعت دارید؟ اين افراد روى خون مردم مانور مى‌دهند و افتخار مى‌كنند بزرگ‌ترين و اولين و دومين … شده‌اند. از كجا بزرگ‌ترين شديد؟

متاسفانه طی 8 سال دولت قبل، مافیا در این صنعت با ارتباط گرفتن با بعضی از عناصر آن دولت هر کاری که صلاح خود دیدند انجام داد.


بیشتر بخوانید: پایان دوران طلایی در صنعت موتورسیکلت نزدیک شد/ وزارت صمت به مونتاژکنندگان اعلام کرد که خودشان به فکر تامین ارز باشند

پایان پیام/

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز و درج لینک خبر بلامانع است. در غیر اینصورت حق این رسانه برای پیگرد قانونی محفوظ است.
خبرنگار
محمدعلی نژادیان
منبع
موتورسیکلت نیوز
برای ثبت شکایت از گران‌فروشی‌ها اینجا را کلیک کنید.

پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی موتورسیکلت در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا