مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

درباره ارائه تخفیف ۱۵ درصدی برای صدور بیمه‌نامه یک ساله شخص ثالث موتورسیکلت‌های صفر کیلومتر

نائینی گفت: در صورت موافقت شورای عالی بیمه ، صدور بیمه‌نامه کوتاه مدت برای وسایل نقلیه صفر کیلومتر متوقف می‌شود و شرکت‌های بیمه و خودروسازان، ملزم به صدور بیمه‌نامه یک ساله شخص ثالث برای وسایل نقلیه صفر کیلومتر و نوشماره خواهند شد.

 به گزارش موتورسیکلت نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان علی بنیادی نائینی معاون طرح و توسعه بیمه مرکزی در این جلسه گفت: افزایش موتورسیکلت‌های فاقد بیمه‌نامه شخص ثالث به پاشنه آشیل جامعه تبدیل شده و با وجود پیگیری‌ها و فرهنگ سازی‌های صورت گرفته در راستای ترغیب راکبان موتورسیکلت از سوی صنعت بیمه، آن گونه که مورد انتظار می‌رفت، اثر گذار واقع نشده است.


او  در راستای پیشنهاد عدم صدور بیمه نامه کوتاه مدت برای وسایل نقلیه صفر کیلومتر از سوی صندوق تامین خسارت‌های بدنی و موافقت اعضای کمیسیون تخصصی شورای عالی اعلام کرد: در صورت موافقت شورای عالی بیمه نیز، صدور بیمه‌‌نامه کوتاه مدت برای وسایل نقلیه صفر کیلومتر متوقف می‌شود و شرکت‌های بیمه و خودروسازان، ملزم به صدور بیمه‌نامه یک ساله شخص ثالث برای وسایل نقلیه صفر کیلومتر و نوشماره خواهند شد.

او همچنین گفت: با هدف حمایت، تشویق و ترغیب موتور سیکلت‌سواران برای خرید بیمه‌نامه شخص ثالث، با ارائه تخفیف ۱۵ درصدی بیمه شخص ثالث یک ساله موتورسیکلت‌های صفر کیلومتر موافقت شد.

همچنین مهدی قمصریان مدیر عامل صندوق تامین خسارت‌های بدنی، با اشاره به آمار ۱۰ میلیون و ۷۵۰ هزاری موتورسیکلت‌های فاقد بیمه نامه شخص ثالث گفت: در طول دو دهه گذشته بیش از ۴۰۰ هزار نفر از هموطنان ما در حوادث جاده‌ای جان خود را از داده اند و بیش از ۶ میلیون نفر مصدوم شده اند، به گونه‌ای که سالانه ۸ درصد از تولید ناخالص داخلی و حداقل ۹ درصد بودجه عمومی کشور صرف هزینه خسارت‌های رانندگی می‌شود که در این میان راکبین موتورسیکلت یکی از قربانین اصلی حوادث رانندگی محسوب می‌شوند.

وی افزود: صنعت بیمه با ارائه این طرح تشویقی، سعی دارد فرصت دیگری برای بهره مندی از مزایای بیمه شخص ثالث در اختیار راکبان موتورسیکلت قرار دهد.

پایان پیام/

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز و درج لینک خبر بلامانع است. در غیر اینصورت حق این رسانه برای پیگرد قانونی محفوظ است.
منبع
باشگاه خبرنگاران جوان
برای ثبت شکایت از گران‌فروشی‌ها اینجا را کلیک کنید.

پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی موتورسیکلت در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا