مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

دبی میزبان هوشمندترین مسیر دوچرخه جهان

مدیران دبی، بزرگ‌ترین شهر در امارات متحده عربی، از لوپ (Loop) به عنوان طولانی‌ترین مسیر هوشمند دوچرخه‌سواری جهان رونمایی کردند.

به گزارش موتورسیکلت نیوز به نقل از ایمنا، دبی در آینده نه‌چندان دور میزبان یک لوپ به طول ۹۳ کیلومتر خواهد بود که با تمرکز بر اصول پایداری و هوشمند احداث می‌شود. کاربران لوپ قادر خواهند بود تنها طی یک بازه زمانی بسیار کوتاه تمام مسیر آن را طی کنند و خود را به مقصد برسانند. این پروژه به پیروی از طرح شهر ۲۰ دقیقه‌ای دبی اجرا خواهد شد و بهبود کیفیت زندگی را برای شهروندان به ارمغان خواهد آورد. معماران لوپ ادعا کرده‌اند که امکان پیوند سه میلیون شهروند امارات از طریق دوچرخه را به روشی سالم در مسیر هوشمند جدید فراهم خواهند آورد.

ایجاد محیطی سازگار با اقلیم

لوپ از فضایی برخوردار خواهد بود که در طول سال از نظر اقلیمی کاملاً مطلوب خواهد بود و دمای آن به طور هوشمند تنظیم می‌شود که این ویژگی، ساکنان بیشتری را به تردد از طریق پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری جذب خواهد کرد. در واقع، برنامه‌ریزان بزرگ‌ترین شهر امارات متحده عربی ادعا کرده‌اند که احداث لوپ از یک سو و اعمال سایر اقدامات از سوی دیگر، بیش از ۸۰ درصد از ساکنان سراسر شهر را تا سال ۲۰۴۰ به اتخاذ تردد سبز سوق خواهد داد.

این افراد ادعا کرده‌اند که لوپ آینده حمل‌ونقل دبی را از آن خود خواهد کرد چراکه مردم را در محیطی بسیار رضایت‌بخش و هوشمند به مقصد سفر خود هدایت می‌کند، ضمن این‌که در تسهیل تردد کارمندان و کارکنان در شهری با نرخ بالای کارآفرینی بسیار اثربخش خواهد بود.

لوپ‌ها زیرساخت‌هایی برای انواع روش‌های حمل‌ونقل به شمار می‌رود که از فضاها و امکانات متعددی در مسیر خود برخوردار است و قابلیت استراحت، تفریح و حتی بهره‌مندی از خدمات مختلف را برای کاربران فراهم می‌آورد. به همین دلیل، تصور می‌شود که این زیرساخت‌ها در آینده، بخش اعظم فضاهای تردد شهری و برون شهری را به خود اختصاص دهد و همواره بر تعداد شهرنشینانی بیفزاید که تردد سبز نظیر استفاده از دوچرخه‌ها یا پیاده‌روی را برای عبور و مرور روزمره خود انتخاب می‌کنند.

انتهای پیام/

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز و درج لینک خبر بلامانع است. در غیر اینصورت حق این رسانه برای پیگرد قانونی محفوظ است.
منبع
ایمنا
برای ثبت شکایت از گران‌فروشی‌ها اینجا را کلیک کنید.

پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی موتورسیکلت در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا