روش فیلیپین برای کاهش مصرف سوخت

یک هیأت بین سازمانی فیلیپین به ریاست رئیس جمهور، مارکوس جونیور روز پنجشنبه حذف تعرفه خودروهای الکتریکی را به منظور افزایش تقاضا در میان هزینه‌های بالای سوخت تصویب کرد.

به گزارش موتورسیکلت نیوز به نقل از ایسنا، فردیناند مارکوس جونیور دستور اجرایی صادر خواهد کرد که به مدت پنج سال تعرفه خودروهای برقی مانند خودروهای سواری، اتوبوس، وانت، کامیون، موتورسیکلت و دوچرخه و قطعات آنها را به صفر درصد کاهش می‌دهد.

آرسنیو بالیساکان، وزیر برنامه‌ریزی اقتصادی در یک کنفرانس خبری گفت: هدف این دستور اجرایی گسترش منابع بازار و تشویق مصرف‌کنندگان به خرید خودروهای الکتریکی، بهبود امنیت انرژی با کاهش وابستگی به سوخت وارداتی و ترویج رشد اکوسیستم صنعت خودروهای الکتریکی داخلی است.

مصرف‌کنندگان در فیلیپین در حال حاضر باید ۲۱ هزار تا ۴۹ هزار دلار برای خودروهای برقی بپردازند که این در مقابل قیمت ۱۹ هزار تا ۲۶ هزار دلار برای وسایل نقلیه معمولی است. نرخ تعرفه خودروهای هیبریدی تغییر نخواهد کرد.

داده‌های دولتی نشان می‌دهد که از بیش از پنج میلیون خودروی ثبت شده در کشور، تنها ۹۰۰۰ خودرو برقی و عمدتاً سواری هستند. داده‌های اداره تجارت بین‌الملل ایالات‌متحده نشان می‌دهد که خودروهای برقی شخصی تنها یک درصد از بازار را به خود اختصاص می‌دهند و عمدتاً متعلق به افراد بسیار ثروتمند هستند.

بر اساس گزارش رویترز، بخش خودرو این کشور آسیای جنوب شرقی بیشتر به سوخت وارداتی متکی است. این کشور همچنین برای نیازهای تولید انرژی خود نفت و زغال سنگ را در خارج از کشور خریداری می‌کند که آن را در برابر نوسانات قیمت آسیب‌پذیر می‌کند.

انتهای پیام/

منبع
ایسنا

پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی موتورسیکلت در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا