میزان نقل و انتقال موتورسیکلت‌ها در ۶ ماهه اول امسال اعلام شد

رئیس مرکز شماره گذاری پلیس راهور گفت: در ۶ ماهه اول امسال، علی رغم اینکه نقل و انتقال خودرو، ۴۲ درصد و موتورسیکلت ۷۵ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است .

به گزارش موتورسیکلت نیوز به نقل از دانا؛ سرهنگ علی محمدی رئیس مرکز شماره‌گذاری پلیس راهور، با اشاره به تعداد مراکز شماره گذاری اینترنتی گفت: در استان تهران دو مرکز (میثم و خاوران) و همچنین اصفهان، فارس، خراسان رضوی، کرمان، البرز و آذربایجان شرقی استان‌هایی هستند که دارای مراکز خدمات شماره گذاری اینترنتی هستند.

وی افزود : مردم می‌توانند از طریق سامانه سخا به نشانی sakha.epolice.ir که لینک آن در سایت راهور ۱۲۰ نیز وجود دارد ثبت نام کرده و خدمات اینترنتی دریافت کنند.

سرهنگ محمدی در ادامه با اشاره به فرآیند شماره گذاری اینترنتی بیان کرد: در شماره گذاری اینترنتی ۸۵ درصد از فرآیند کار به صورت اینترنتی انجام می‌شود و صرفاً برای احراز سکونت و فک پلاک است که طبق قانون باید مراجعه حضوری صورت گیرد.

رئیس مرکز شماره گذاری پلیس راهور تصریح کرد: در شماره گذاری اینترنتی شخص از خودرو پیاده نمی‌شود و در کمتر از ۱۰ دقیقه کار نقل و انتقال صورت گرفته و فرد از مرکز تعویض پلاک خارج می‌شود.

سرهنگ محمدی در ادامه با اشاره به مزایای نقل و انتقال اینترنتی اظهار داشت: از مزایای نقل و انتقال اینترنتی این است که شخص می‌تواند سوابق تصادفات خودرویی که خریداری نموده را رؤیت کند و اگر خریدار چند تا پلاک داشته باشد می‌تواند انتخاب کند که کدام پلاک روی خودرویی که خریده است، نصب شود.

وی اضافه کرد: پرداخت اینترنتی دیون دولتی، اطلاع از ممنوعیت نقل و انتقال خودروی مورد معامله و صرفه جویی در زمان از دیگر مزایای نقل و انتقال اینترنتی می‌باشد.

رئیس مرکز شماره گذاری پلیس راهور با اشاره به افزایش نقل و انتقال وسایل نقلیه بیان داشت: در ۶ ماهه اول امسال، علی رغم اینکه نقل و انتقال خودرو، ۴۲ درصد و موتورسیکلت ۷۵ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است اما نوبت دهی‌ها به روز انجام شده که دلیل آن نیز افزایش ظرفیت مراکز تعویض پلاک، غرفه‌ها و همچنین اصلاح فرایند ها بوده است.

سرهنگ محمدی تأکید کرد: کاهش زمان ارائه خدمات تعویض پلاک و شماره گذاری در حالی اتفاق افتاده است که بعضی از فرآیندها مانند کنترل پرداخت مالیات، عوارض آزادراهی اضافه شده است که قبل از نوبت دهی و مراجعه حضوری به صورت اینترنتی پرداخت می‌شود.

رئیس مرکز شماره گذاری پلیس راهور در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به مزایایی که برای ارائه خدمات شماره گذاری اینترنتی وسایل نقلیه ذکر شد، امیدواریم هموطنان عزیز در استان‌هایی که خدمات اینترنتی شماره گذاری در آن‌ها ارائه می‌شود صرفاً از این طریق اقدام به دریافت خدمات شماره گذاری کنند. همچنین قابل ذکر است که در تلاش هستیم تا در آینده نزدیک خدمات شماره گذاری اینترنتی را در سایر استان‌های کشور راه اندازی کنیم.

انتهای پیام/

منبع
دانا

پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی موتورسیکلت در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا