ایرلند گردشگری با دوچرخه‌ را تقویت می‌کند

وزارت گردشگری و وزارت اقتصاد ایرلند قصد دارند با همکاری هم و با استفاده از اهرم گردشگری دوچرخه‌سواری، رشد گردشگری این کشور را در سال‌های پیش رو بهبود دهند.

به گزارش موتورسیکلت نیوز به نقل از میراث آریا، ایرلند قصد دارد مراحل افتتاحیه تور دو فرانس آینده را در سال ۲۰۲۶ یا ۲۰۲۷ میزبانی کند و نمایندگان اصلی در این کشور علاقه خود را به روند مناقصه رسمی به برگزارکنندگان تور اعلام کنند.

وزیر گردشگری ایرلند، کاترین مارتین، و وزیر اقتصاد این کشور، گوردون لیون، برای توسعه برنامه‌هایی برای میزبانی این رویداد در چهار تا پنج سال آینده، با هم همکاری خواهند کرد.

این توافق پس از تعامل بین این دو وزارتخانه، هفته گذشته در بلفاست حاصل شد. همچنین پیشنهاد مشترک میزبانی تور طرح و گفتگوهایی در این باره انجام شده است. این اتفاق می‌تواند تأثیر زیادی بر گردشگری و ورزش ایرلند داشته باشد و منافع زیادی برای این کشور به همراه بیاورد.

وزیر گردشگری ایرلند عنوان کرد: «تجربه مشترک ما در میزبانی رویدادهای ورزشی بزرگ، رویکرد مشارکتی ما در بازاریابی کل جزیره ایرلند به عنوان یک مقصد گردشگری، و مناظر فوق‌العاده و مناظر شگفت‌انگیزی که در انتظار بازدیدکنندگان ایرلند است، همگی می‌توانند برای ایجاد یک رویداد شگفت‌انگیز در سراسر جزیره با هم ترکیب شوند و اثرگذاری مضاعف داشته باشند. این روند مشارکتی از حمایت کامل وزارت گردشگری برخوردار است و در هفته‌های آینده با همکاران سایر اعضای کابینه دولت در این زمینه تعامل خواهیم داشت.»

علاوه بر این، وزیر اقتصاد نیز گفت: «مردم همیشه شروع بزرگ Giro d’Italia در سال ۲۰۱۴ را به یاد خواهند داشت و همچنین می‌توانند با موفقیت، میزبان بخش “عزیمتِ باشکوه” که در سال ۱۹۹۸ میزبانی کرد، باشند.»

بر اساس گزارش کنفدراسیون صنعت گردشگری ایرلند (ITIC)، تعداد گردشگران ورودی به این کشور در مقایسه با سطوح قبل از همه‌گیری کرونا ۲۰ درصد کاهش یافته است. همین آمار نشان می‌دهد که ۳۳۸ هزار نفر از قاره اروپا وارد این کشور شده‌اند که نسبت به سال ۲۰۱۹ پنج درصد کاهش داشته است. در همان ماه، بازار آمریکای شمالی با ۲۳۰ هزار بازدیدکننده، بیشترین سهم را در گردشگری خارجی ایرلند داشته است.

اغان اومارا والش، مدیرعامل ITIC، گفت: «اعضایی مانند هتل‌ها و رستوران‌ها گزارش می‌دادند که قبض‌های انرژی به سطوح ناپایدار و بی‌سابقه‌ای رسیده است و هشدار می‌دهند که میزان سود آنها تحت فشار جدی قرار گرفته است. متاسفانه دولت هم با افزایش ۵۰ درصدی نرخ مالیات بر ارزش افزوده در اوایل سال آینده، به مشکلات تجاری دامن خواهد زد.»

طبق سطوح گردشگری قبل از همه‌گیری، ۱۱.۳ میلیون گردشگر در سال ۲۰۱۹ از ایرلند بازدید کرده‌اند که ۱۰۰ هزار نفر یا یک درصد بیشتر از سال قبل از آن است و کشورهای اصلی مبدا گردشگران بریتانیا (۴۲ درصد)، آلمان (۷ درصد) و فرانسه (۵درصد) بوده‌اند.

در سال ۲۰۲۲، حدود نیمی از گردشگرانی که از ایرلند بازدید کردند، برای تعطیلات به این کشور آمده بودند، که این رقم ۳۴ هزار نفر و حدود یک درصد بیشتر از ماه قبل از آن است.

انتهای پیام/

منبع
میراث آریا

پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی موتورسیکلت در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا