مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

سرهنگ علی چگینی: سهم موتورسیکلت‌ها از تصادفات درون‌شهری استان قزوین 47 درصد است

سرهنگ چگینی: نیروی انتظامی تنها دستگاه مسئول برای استقرار نظم و امنیت در جامعه محسوب نمی‌شود و برای این منظور همه دستگاه‌ها و به ویژه مردم باید همیار پلیس باشند تا بتوانیم سطح امنیت را ارتقا دهیم.

به گزارش موتورسیکلت نیوز به نقل از تسنیم، سرهنگ علی چگینی ظهر امروز در همایش طلایه‌داران فرهنگ ترافیک که در مدرسه آینده‌سازان قزوین برگزار شد، با اشاره به برخی از آمار سوانح ترافیکی در استان قزوین گفت: در حال حاضر تصادف موتورسیکلت 47 درصد از تصادفات درون‌شهری استان قزوین را به خود اختصاص می‌دهد. ضمن اینکه 37 درصد از تصادفات ما هم به خاطر خطای انسانی عابران پیاده رخ می‌دهد که برای کاهش این آمارها باید فرهنگ رعایت قوانین ترافیکی در جامعه رشد کند.

چگینی رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی را بهترین راهکار برای کاهش ترافیک و حوادث رانندگی دانست و گفت: رشد فرهنگ ترافیکی مهمترین تکلیفی است که همیاران پلیس دارند و نقش همیاران پلیس در پیشگیری از حوادث ترافیکی به اثبات رسیده است.

وی با بیان اینکه مدرسه و خانواده نقش اساسی را در رشد فرهنگ ترافیکی دارند، ادامه داد: به همین خاطر تلاش می‌کنیم تا با استفاده از ظرفیت همیاران پلیس که از جنس دانش‌آموزان هستند، کودکان و نوجوانان را با قوانین راهنمایی و رانندگی آشنا کرده و حتی از ظرفیت کودکان برای کاهش خطاهای ترافیکی بزرگ‌تر‌ها و والدین آنها استفاده کنیم.

لزوم حمایت از طلایه‌داران فرهنگ ترافیک

رئیس پلیس راه استان قزوین هم در این همایش با بیان اینکه آموزش فرهنگ ترافیکی باید از مدارس آغاز شود، گفت: اگر به طلایه‌داران فرهنگ ترافیک بها بدهیم و حمایت‌های لازم را از آنها داشته باشیم، به روزی خواهیم رسید که نقش این طلایه‌داران در رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی از پلیس هم اثرگذارتر خواهد شد.

سرهنگ مهرداد حسن‌پور با اشاره به همکاری شکل‌گرفته بین پلیس راهور و آموزش و پرورش استان قزوین افزود: هر سال به کمک آموزش و پرورش طرح همیاران پلیس و فرهنگ ترافیکی را در مدارس استان قزوین اجرا می‌کنیم که یکی از اهداف مهم آن افزایش سطح ایمنی برای تردد کودکان و نوجوانان به مدارس است.

وی با ذکر اینکه باید سطح جامعه‌پذیری قوانین راهنمایی و رانندگی افزایش پیدا کند، گفت: وقتی دانش‌آموزان ما با قوانین راهنمایی و رانندگی آشنا شوند، می‌توانند این قوانین را به سایر اقشار جامعه به ویژه خانواده خود هم آموزش دهند و به این ترتیب شاهد ارتقای فرهنگ ترافیکی در سطح جامعه خواهیم بود که منافع آن به همه مردم می‌رسد.

حسن‌پور ادامه داد: باید از دانش‌آموزانی که در رشد فرهنگ ترافیکی نقش فعال دارند، به صورت ویژه تقدیر شود. چرا که فعالیت‌های این دانش‌آموزان در حوزه فرهنگ ترافیک جلوی تحمیل بسیاری از هزینه‌های مالی و جانی به خانواده‌ها را می‌گیرد و پیشگیری از تخلفات ترافیکی با تلاش این دانش‌آموزان به شکل واقعی محقق می‌شود.

تلاش دشمن برای مجازی کردن کلاس‌های آموزشی مدارس

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین هم در ادامه این همایش فراجا را نماد نظم و امنیت در کشور توصیف کرد و گفت: قدرت ملی و آرامش امروز کشور به خاطر ایثار و ازخودگذشتگی نیروهای خدوم انتظامی و امنیتی است و اگر مجاهدت این عزیزان نبود، امروز امنیتی برای برقراری کلاس‌های درس و توسعه آموزشی کشور نداشتیم.

نقی سیاهکالی مرادی آموزش مهارت‌های زندگی به دانش‌آموزان را یکی از اهداف سند بنیادین تحول آموزش و پرورش دانست و افزود: یکی از این مهارت‌های زندگی هم آشنایی با قوانین راهنمایی و رانندگی است که امروز به مدد فرماندهی پلیس راهور این طرح با عنوان همیاران پلیس در کلیه مدارس استان قزوین اجرا می‌شود.

وی ادامه داد: با سرمایه‌گذاری روی آموزش قوانین راهنمایی و رانندگی به دانش‌آموزان می‌توانیم با کمترین هزینه از معضلات ترافیکی و حوادث جاده‌ای پیشگیری کنیم. چرا که برای رشد فرهنگ ترافیکی باید از سنین پایین اقدام کنیم و وقتی فردی به سنین بالا رسید، تغییر رفتار و فرهنگ در او بسیار سخت و هزینه‌بر خواهد بود.

سیاهکالی مرادی همچنین به تلاش دشمن برای مجازی کردن کلاس‌های آموزشی مدارس اشاره کرد و گفت: در 2 سال اخیر به خاطر بحران کرونا و مجازی شدن آموزش میزان افت تحصیلی دانش‌آموزان ما افزایش چشمگیری داشت و به همین خاطر امروز نباید بگذاریم که توطئه دشمن برای تعطیلی مدارس و مجازی شدن آموزش به نتیجه برسد.

انتهای پیام/

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز و درج لینک خبر بلامانع است. در غیر اینصورت حق این رسانه برای پیگرد قانونی محفوظ است.
منبع
تسنیم
برای ثبت شکایت از گران‌فروشی‌ها اینجا را کلیک کنید.

پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی موتورسیکلت در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا