ساماندهی تردد موتورسیکلت‌ها در مجموعه جهانی میدان امام اصفهان

به پویش مردمی «موتورسیکلت من ساخت کجاست؟» ملحق شوید. برای اطلاع از دلیل این حرکت اینجا را کلیک کنید.

مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اصفهان از برنامه‌ریزی در راستای ساماندهی تردد خودروها و موتورسیکلت‌ها در مجموعه جهانی میدان امام(ره) و محورهای تاریخی و گردشگری پیرامون آن در آستانه نوروز ۱۴۰۱ خبر داد.

به گزارش موتورسیکلت نیوز به نقل از فارس، علیرضا ایزدی مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان اصفهان در جلسه ساماندهی تردد در مجموعه جهانی میدان امام(ره) که با حضور فرماندهان پلیس پیشگیری و پلیس راهور و همچنین جمعی از مدیران شهری همراه بود، از برنامه‌ریزی در راستای ساماندهی تردد خودروها و موتورسیکلت‌ها در مجموعه جهانی میدان امام(ره) (نقش جهان) و محورهای تاریخی و گردشگری پیرامون آن در آستانه نوروز ۱۴۰۱ خبر داد.

وی در حاشیه این نشست با اعلام این مطلب گفت: با توجه به نشست ۳ روز قبل با فرمانده نیروی انتظامی استان و جلب همکاری این مقام انتظامی، در راستای توسعه همگرایی میان دو نهاد اداره‌کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و نیروی انتظامی استان اصفهان، این نشست با موضوع ساماندهی تردد خودروها و موتورسیکلت‌ها در مجموعه جهانی میدان امام(ره) (نقش جهان) برگزار شد.

ایزدی ادامه داد: محدودیت تردد وسایل نقلیه در این مجموعه جهانی در دو مرحله، در طی دهه هفتاد و همچنین سال‌های ۱۳۹۱ و ۱۳۹۲ خورشیدی اجرا شد، اما با توجه به این‌که این مجموعه تاریخی از یک‌سو مرکز اصلی فعالیت‌های تجاری و اقتصادی اصفهان از عصر صفوی تاکنون به شمار می‌رود و از سوی دیگر این مجموعه در مرکز شهر اصفهان واقع شده، هنوز با معضل تردد وسایل نقلیه به ویژه موتورسیکلت در داخل میدان از جمله مبادی ورودی بازار بزرگ اصفهان و محورهای ارتباطی با میدان در جبهه‌های شرقی و غربی میدان مواجه هستیم.

مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اصفهان اضافه کرد: در این نشست تلاش داریم تا ضمن برنامه‌ریزی برای سهولت در تردد اهالی بازار و فعالیت‌های تجاری آن‌ها، شرایط بهتری را از منظر بصری و همچنین تردد همراه با امنیت در این مجموعه عظیم تاریخی با بیش از ۸۵ هزار مترمربع وسعت، فراهم آوریم.

وی در پایان گفت: تلاش داریم تا برنامه‌ریزی‌های لازم، به سرعت انجام شود و بتوانیم در ایام نوروز ۱۴۰۱ خورشیدی شرایط بهتری را برای بهره‌برداری گردشگران از این مجموعه زیبای تاریخی فراهم آوریم.

پایان پیام/

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز و درج لینک خبر بلامانع است. در غیر اینصورت حق این رسانه برای پیگرد قانونی محفوظ است.
برای ثبت شکایت از گران‌فروشی‌ها اینجا را کلیک کنید.

پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی موتورسیکلت در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا