ساماندهی تردد موتورسیکلت‌ها در مجموعه جهانی میدان امام اصفهان

مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اصفهان از برنامه‌ریزی در راستای ساماندهی تردد خودروها و موتورسیکلت‌ها در مجموعه جهانی میدان امام(ره) و محورهای تاریخی و گردشگری پیرامون آن در آستانه نوروز ۱۴۰۱ خبر داد.

به گزارش موتورسیکلت نیوز به نقل از فارس، علیرضا ایزدی مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان اصفهان در جلسه ساماندهی تردد در مجموعه جهانی میدان امام(ره) که با حضور فرماندهان پلیس پیشگیری و پلیس راهور و همچنین جمعی از مدیران شهری همراه بود، از برنامه‌ریزی در راستای ساماندهی تردد خودروها و موتورسیکلت‌ها در مجموعه جهانی میدان امام(ره) (نقش جهان) و محورهای تاریخی و گردشگری پیرامون آن در آستانه نوروز ۱۴۰۱ خبر داد.

وی در حاشیه این نشست با اعلام این مطلب گفت: با توجه به نشست ۳ روز قبل با فرمانده نیروی انتظامی استان و جلب همکاری این مقام انتظامی، در راستای توسعه همگرایی میان دو نهاد اداره‌کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و نیروی انتظامی استان اصفهان، این نشست با موضوع ساماندهی تردد خودروها و موتورسیکلت‌ها در مجموعه جهانی میدان امام(ره) (نقش جهان) برگزار شد.

ایزدی ادامه داد: محدودیت تردد وسایل نقلیه در این مجموعه جهانی در دو مرحله، در طی دهه هفتاد و همچنین سال‌های ۱۳۹۱ و ۱۳۹۲ خورشیدی اجرا شد، اما با توجه به این‌که این مجموعه تاریخی از یک‌سو مرکز اصلی فعالیت‌های تجاری و اقتصادی اصفهان از عصر صفوی تاکنون به شمار می‌رود و از سوی دیگر این مجموعه در مرکز شهر اصفهان واقع شده، هنوز با معضل تردد وسایل نقلیه به ویژه موتورسیکلت در داخل میدان از جمله مبادی ورودی بازار بزرگ اصفهان و محورهای ارتباطی با میدان در جبهه‌های شرقی و غربی میدان مواجه هستیم.

مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اصفهان اضافه کرد: در این نشست تلاش داریم تا ضمن برنامه‌ریزی برای سهولت در تردد اهالی بازار و فعالیت‌های تجاری آن‌ها، شرایط بهتری را از منظر بصری و همچنین تردد همراه با امنیت در این مجموعه عظیم تاریخی با بیش از ۸۵ هزار مترمربع وسعت، فراهم آوریم.

وی در پایان گفت: تلاش داریم تا برنامه‌ریزی‌های لازم، به سرعت انجام شود و بتوانیم در ایام نوروز ۱۴۰۱ خورشیدی شرایط بهتری را برای بهره‌برداری گردشگران از این مجموعه زیبای تاریخی فراهم آوریم.

پایان پیام/

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز و درج لینک خبر بلامانع است. در غیر اینصورت حق این رسانه برای پیگرد قانونی محفوظ است.
برای ثبت شکایت از گران‌فروشی‌ها اینجا را کلیک کنید.

پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی موتورسیکلت در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا